Pratite nas

Razglednice

Raj za zaljubljene: POGLEDAJTE PLAŽU LJUBAVI KOJA JE NASTALA OD POSLJEDICA BOMBARDOVANJA

Published

on

Usred meksičkog arhipelaga Marijeta nalazi se mjesto za zaljubljene. Prozvali su je “Plaža ljubavi” (na španskom “Playa del Amor”)

Ušuškana je u preijepom ambijentu, doduše malo sakrivena, što je i razumljivo jer je ovo oaza za romantične duše i zajubljene. Ipak, nije toliko skrivena da je ne možete naći.

Ovaj raj za zaljubljene nalazi se na sat vremena plovidbe sjeverozapadno od mjesta Puerto Valjarta, a veoma blizu grupe nenaseljenih ostrva Marijeta.

Posljednjih godina, Plaža ljubavi postala je veoma zanimljiva romantičnim ljubiteljima avanturizma pa je sve više turističkih agencija koje nude izlete do ovog ušuškanog gnijezda za zaljubljene.

Iako je čitav arhipelag Marijeta formiran dejstvom podvodnih vulkana, Plaža ljubavi nastala je na drugačiji način – bombardovanjem. Početkom 20. vijeka, nenaseljena ostrva korišćena su za vojne testove meksičke vlade.
Bombe su, najvjerovatnije, uzrok topografije arhipelaga, pa i skrivene plaže za zaljubljene. Ostrva Marijeta proglašena su 2005. godine za nacionalni park kako bi se zaštitio podvodni život u oblasti oko arhipelaga tako da opasnosti od bombi više nema.(Naj portal/ Foto: Pixabay)

Razglednice

Njih dvoje imaju jedinstven stil života: ŽIVE BEZ STALNOG DOMA, ČUVAJUĆI TUĐE KUĆE PO SVIJETU

Published

on

Jedan britansko-američki bračni par pronašao je jedinstven način života – nemaju stalni dom niti troškove stanovanja, već putuju svijetom čuvajući kuće i stanove nepoznatih ljudi. Zauzvrat, imaju besplatan smještaj i brinu o ljubimcima i biljkama vlasnika dok su oni odsutni.

Ovaj način života omogućava im da uštede na troškovima stanovanja, što im odgovara, i ne planiraju da stanu.

“Oboje volimo putovanja, a ovakav stil života privlačio nas je od samog početka. Upoznali smo se 2013. dok smo oboje živjeli u inostranstvu, i odmah smo zavoljeli ovu ideju. Čuvanje nečijeg doma uglavnom uključuje brigu o kućnim ljubimcima, biljkama, održavanje sigurnosti i higijene doma, a sve u zamjenu za besplatan smještaj – objašnjava Ejmi Hornsbi.

Do sada su obišli oko 15 zemalja i stekli brojne prijatelje, među kojima su i ljudi i životinje. Ovako mogu da putuju polako i posjećuju manja mjesta i sela koja bi kao turisti vjerovatno propustili.

Putujući i boraveći u tuđim domovima, oni rade na daljinu – Ejmi kao slobodni pisac, a njen suprug kao učitelj engleskog jezika. Iako su daleko od klasičnog doma, ovakav način života omogućava im minimalne troškove dok istražuju svijet i zarađuju.

Ona i njen suprug prvi put su čuli za ovakav način putovanja dok su živjeli u Južnoj Koreji, a zatim se preselili u Poljsku. Kroz preporuke i grupe na društvenim mrežama, pronašli su ljude kojima je bila potrebna briga za kućne ljubimce tokom njihovog odsustva. Tako su stekli prve preporuke, što im je kasnije pomoglo u prijavama na platforme za čuvanje kuća.

Prve zadatke dobili su u Engleskoj, gdje su čuvali mačke, a potom i papagaja. Ovaj način života brzo je postao njihova svakodnevica, a sa mnogim vlasnicima su ostali u kontaktu. Dvoje vlasnika čak su im bili svjedoci na vjenčanju tokom pandemije.

Poslije više od 50 čuvanja, znaju šta im odgovara. Uživaju u minimalizmu, brizi za prelijepe životinje i stvaranju jedinstvenih uspomena. Povremeno moraju popuniti praznine sa nekoliko noćenja u hotelima, ali ih to ne ometa u njihovom načinu života.

Tokom pandemije su pokušali da se skrase u Engleskoj, ali ubrzo su shvatili da im to ne odgovara. Vratili su se putovanjima, prodali svoj namještaj i nastavili sa životom bez stalnog doma.

Iako mnogima ovakav način života nije razumljiv, Ejmi i njen muž ga istinski vole i vjeruju da je život prekratak da bi se živjelo po tuđim očekivanjima, prenosi Business Insider. (Naj portal)

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending