Pratite nas

Razglednice

Hotel bačve: POGLEDAJTE VELIKA BURADI KAO HOTELSKE SOBE

Published

on

Ljubiteljima tekile u Meksiku, tačnije u gradu Santjago de Tekila, turistima je na raspolaganju nesvakidašnji smještaj. Riječ je o hotelu koji nudi prenoćište u velikim buradima. Da ne brinete kuda ćete, ako vam se omakne koja čašica ovog žestokog pića više.

Grad Tekila u Meksiku, prije svega poznat kao mjesto odakle je potekla prva kap tekile, čini mnogo da promoviše svoje nacionalno piće. Ljubitelji ove žestine, ali i gosti grada, sada mogu pored degustacije pića doživjeti potpuno jedinstveno iskustvo spavanja u buradima nadomak same fabrike tekile. Sasvim udobnim i prostranim.

Ove neobične bačve imaju sve što je gostu potrebno. Sobu sa bračnim krevetom, čajnu kuhinju i tuš-kabinu. Hotel je otvoren 2017. godine sa 18 soba od buradi. Usljed ogromne potražnje, taj broj ubrzo je porastao na 30 spavaćih bačvi.

Fabrika u čijem se kompleksu nalaze bačva-sobe svakoga dana proizvede više od 15.000 litara tekile, a u to se mogu uvjeriti svi oni koji odluče da prenoće u ovom hotelu. Vodiči upoznaju turiste sa procesom proizvodnje, od početka do kraja. Prva stanica su prostrana polja agave, da bi se tura završila obilaskom punionica iz kojih izlazi gotova flaša nacionalne meksičke žestine. Nije se zaboravilo na degustaciju, a možete čak i sami ukrasiti jednu bocu tekile koju ćete ponijeti sa sobom za uspomenu.

Još jedna sasvim šašava atrakcija ovog mjesta jeste autobus u obliku boce tekile koji turiste vozi u obilazak grada. Dovoljno razloga da se ova destinaciija nađe na vašoj listi turističkih atrakcija koje treba vidjeti i doživjeti. (Naj portal)

PROČITAJTE I OVO:

Vatra gori bez prestanka 40 godina: ZNATE LI GDJE SU NALAZE I ZAŠTO SE ZOVU “VRATA PAKLA”?

Razglednice

Njih dvoje imaju jedinstven stil života: ŽIVE BEZ STALNOG DOMA, ČUVAJUĆI TUĐE KUĆE PO SVIJETU

Published

on

Jedan britansko-američki bračni par pronašao je jedinstven način života – nemaju stalni dom niti troškove stanovanja, već putuju svijetom čuvajući kuće i stanove nepoznatih ljudi. Zauzvrat, imaju besplatan smještaj i brinu o ljubimcima i biljkama vlasnika dok su oni odsutni.

Ovaj način života omogućava im da uštede na troškovima stanovanja, što im odgovara, i ne planiraju da stanu.

“Oboje volimo putovanja, a ovakav stil života privlačio nas je od samog početka. Upoznali smo se 2013. dok smo oboje živjeli u inostranstvu, i odmah smo zavoljeli ovu ideju. Čuvanje nečijeg doma uglavnom uključuje brigu o kućnim ljubimcima, biljkama, održavanje sigurnosti i higijene doma, a sve u zamjenu za besplatan smještaj – objašnjava Ejmi Hornsbi.

Do sada su obišli oko 15 zemalja i stekli brojne prijatelje, među kojima su i ljudi i životinje. Ovako mogu da putuju polako i posjećuju manja mjesta i sela koja bi kao turisti vjerovatno propustili.

Putujući i boraveći u tuđim domovima, oni rade na daljinu – Ejmi kao slobodni pisac, a njen suprug kao učitelj engleskog jezika. Iako su daleko od klasičnog doma, ovakav način života omogućava im minimalne troškove dok istražuju svijet i zarađuju.

Ona i njen suprug prvi put su čuli za ovakav način putovanja dok su živjeli u Južnoj Koreji, a zatim se preselili u Poljsku. Kroz preporuke i grupe na društvenim mrežama, pronašli su ljude kojima je bila potrebna briga za kućne ljubimce tokom njihovog odsustva. Tako su stekli prve preporuke, što im je kasnije pomoglo u prijavama na platforme za čuvanje kuća.

Prve zadatke dobili su u Engleskoj, gdje su čuvali mačke, a potom i papagaja. Ovaj način života brzo je postao njihova svakodnevica, a sa mnogim vlasnicima su ostali u kontaktu. Dvoje vlasnika čak su im bili svjedoci na vjenčanju tokom pandemije.

Poslije više od 50 čuvanja, znaju šta im odgovara. Uživaju u minimalizmu, brizi za prelijepe životinje i stvaranju jedinstvenih uspomena. Povremeno moraju popuniti praznine sa nekoliko noćenja u hotelima, ali ih to ne ometa u njihovom načinu života.

Tokom pandemije su pokušali da se skrase u Engleskoj, ali ubrzo su shvatili da im to ne odgovara. Vratili su se putovanjima, prodali svoj namještaj i nastavili sa životom bez stalnog doma.

Iako mnogima ovakav način života nije razumljiv, Ejmi i njen muž ga istinski vole i vjeruju da je život prekratak da bi se živjelo po tuđim očekivanjima, prenosi Business Insider. (Naj portal)

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending