Pratite nas

Zanimljivosti

Jedan beogradski biznismen angažovao je detektiva da prati njegovu ženu: NE DOVODI ŠVALERA KUĆI, SVE TO OBAVI U HOTELU

Published

on

Život na visokoj nozi… Luksuzne nekretnine, skupocjeni automobili, djeca i muž koji je sve materijalno obezbijedio… Svačiji san… Ili skoro svačiji… Ovako živi jedna supruga i majka u elitnom dijelu Beograda. Sve djeluje savršeno, pa i ona.

Tako se učimnilo i ekipi „Mondo“ koja je provela određeno vrijeme sa privatnim detektivom kog je unajmio njen suprug da je prati. Sumnja da ga vara.

Dan sa privatnim detektivom počeo je nakon što je žena, čiji život mnogima djeluje savršeno, odvezla djecu u vrtić. Nakon toga se vratila u vilu. Muž je satima ranije otišao na posao. Ona nije zaposlena. Kako je njen suprug ispričao privatnom detektivu, ona se bavi djecom, domom, njim i naravno sobom.

Tog dana su skoro sat vremena u automobilu čekali da se pojavi gospođa.Odjednom se otvaraju vrata garaže i žena svojim skupocijenim automobilom kreće negdje. Ne znamo gdje, ali znamo da ne smijemo da je ispustimo iz vida. Pratimo je na odstojanju dok nas u tome ometa beogradska saobraćajna gužva. Stižemo ispred jednog luksuznog kafića gdje je žena već parkirala svoje vozilo.

U kafiću je sjela sa jednom ženom. Privatni detektiv zove muža i opisuje kako druga žena izgleda. Saznajemo da je to njena najbolja prijateljica. Ali to nije dokaz da ona nema drugog muškarca. Praćenje mora da se nastavi.

Nakon pića sa najboljom prijateljicom, žena kreće prema kući. Opet se probijamo kroz gužvu i opet strahujemo da je ne “izgubimo”. I opet se zaustavlja. Privatni detektiv agencije Seguridad pomišlja da će se tu naći sa ljubavnikom. Izlazimo iz kola i pratimo je pješke.

Držimo odstojanje kako ne bi posumnjala. Međutim, žena ulazi u frizerski salon. I opet nema nikakvog dokaza. I opet čekanje. Nakon nekog vremena se opet vraćamo u kola. Pratimo je i dolazimo do vrtića. Žena je uzela svoju djecu i sad ih vozi kući.

Komentarišem da nema šanse da sad nešto uradi. Djeca su došla kući, vjerovatno će uskoro i muž. Privatni detektiv mi odgovara da muž ostaje na poslu do kasno. I opet sjedimo ispred vile, u kolima. I opet sve djeluje savršeno. Žena je kod kuće i ne vara muža.

A onda se otvaraju vrata garaže. Žena kolima kreće negdje. Sama je u njima. Djeca su kod kuće. Muž je na poslu. Pomišljam da će vjerovatno opet da se vidi sa nekom prijateljicom ili da ode u neki salon.

Nakon pola sata stižemo do jednog hotela. Sad mi već postaje jasnije da u život ove žene možda nije savršen kako djeluje. Privatni detektiv izlazi iz kola i ulazi u hotel.
Nakon nekog vremena (nije prošlo više od pola sata) detektiv se vraća u kola. Pokazuje aparat. Fotografisao je ženu i nepoznatog muškarca kako se ljube u restoranu hotela. Detektiv nema nikakav izraz na licu. Ne osuđuje, ne komentariše – to nije njegov posao.
Kaže da je žena sa nepoznatim muškarcem otišla u jednu od soba. Pali automobil i odlazi.

Praćenje je završeno, našao je dokaz nevjerstva. Slijedeći korak je da fotografije pokaže mužu. Pitamo se u sebi šta će se desiti sa porodicom koja djeluje savršeno i kako bi se osjećala njihova djeca ukoliko bi se razveli.

Za to vrijeme su ta djeca kod kuće, dok je otac na poslu na kom ostaje do kasno, a majka u jednom beogradskom hotelu.

Prema riječima detektiva, a na osnovu iskustva koje je stekao tokom višegodišnjeg rada, muškarci su skloniji varanju od žena i češće ulaze u vanbračne veze, neobavezne veze i veze za jednu noć. Takođe je dodao da je veća vjerovatnoća da će muškarac više puta varati i imati više partnera. Žene su opreznije. (Naj portal9

Zanimljivosti

Misterije: Kako je grad sa 40.000 stanovnika nestao preko noći?

Published

on

Prije oko 4.500 godina nastao je grad Mohendžo-daro, koji se nalazio na području današnjeg Pakistana. Grad je na svom vrhuncu imao i do 40.000 stanovnika. Onda je iznenada nestao u ruševinama.

Mohendžo-daro je jedno od najvećih gradova civilizacije Harapan ili civilizacije doline Inda. Rakhaldas Bandiopadhiai ga je otkrio 1922. godine.

Parirao velikim silama

Tokom 1930-ih, velika iskopavanja su sprovedena na lokalitetu pod vođstvom Sir Johna Marshalla, D.K. Dikshita i Earnesta MCcaya.

Iskopavanja se i dalje sprovode. Međutim, želja mnogih arheologa je da se ovo nalazište maksimalno zaštiti od spoljnih faktora ili da se zatrpa, jer će brzo nestati.

Ovaj grad je, bez sumnje, parirao velikim silama starog Egipta, Mesopotamije i Krita. Život u ovom gradu je trajao jako dugo, on se razvijao i rastao, dok iznenadan nije pao i nestao.

Drugi gradovi civilizacije u dolini Inda propale su otprilike u isto vrijeme.

Inače, Mohendžo-daro u prevodu na znači “Humka mrtvih ljudi”. Prema UNESCO-u, nalazište se prostire na 250 hektara. Ali je samo trećina arheološki iskopana.

Grad je nastao oko 2.500 godina prije nove ere i njegova izgradnja je bila dobro planirana, na šta ukazuje urbani plan grada. Veći dio grada bio je izgrađen od pečene cigle, koje su bile standardizovani građevinski materijal.

Na svom vrhuncu, metropola je imala ravne puteve koji su se ukrštali pod pravim uglom, stvarajući gradske blokove poređane sa gradskim centrima, javnim kupatilima, kulturnim centrima, sakralnim građevinama za sveštenike, složenim sistemom odvodnjavanja i velikom žitnicom.

Ovo je 10 najljepših svjetskih gradova: POGODITE KOJI JE PRVI NA LISTI

Kuće su bile opremljene kupatilima od cigle, a mnoge su imale i toalete. Otpadne vode iz njih su odvođene u dobro izgrađene kanalizacije koje su tekle duž središta ulica, pokrivene ciglama ili kamenim pločama. Cisterne i bunari fino izgrađeni od pečene cigle su održavali javne zalihe pitke vode.

Pored svega što drevni grad jedne civilizacije može da sadrži bilo bi očekivano pronaći i grad mrtvih, odnosno groblje. Ali groblje nije otkriveno. Umjesto toga pronađeni su skeletni ostaci 40 osoba rasuti po čitavom drevnom gradu.

Napušteni grad

Oko 1800. do 1700. godine prije nove ere, Mohendžo-daro biva napušten. Ranije se mislilo da je grad uništen napadom spoljnih neprijatelja, poput indoevropljana. Međutim, nema tragova požara, niti bilo kakve razorne katastrofe.

U slojevima ruševina, pepela i krhotina nađeno je 40 skeleta. Neki su ležali na ulicama u zgrčenim položajima poput žrtava kastastrofalnog događaja.

U prostoriji sa javnim bunarom, u jednom dijelu grada, pronađeni su skeleti dvije osobe za koje se činilo da su očajnički koristile svoje posljednje ostatke energije da se popnu uz stepenice i da izađu na ulicu.

U blizini su ležali prevrnuti ostaci još dvojice. Na drugim mestima u toj oblasti pronađeni su “čudno izobličeni” i nekompletni ostaci devet osoba, vjerovatno bačenih u jamu.

U uličici između dvije kuće u drugoj oblasti, još šest skeleta je bilo prekriveno zemljom.

Često se ova scena na nalazištu dovodila u vezu sa napadom neprijatelja.

Međutim, fizičko antropološka studija Keneta Kenedija dokazala je da oni nisu ubijeni, već da su umrli od nečega drugog što nije ostavilo tragove na skeletnim ostacima.

Uspomene iz sarajevskih kafića: ŠTA PIJEŠ, ŠTA ĆE TI TREBA POPITI?

Budući da je ona sprovedena jako davno, nije na odmet odraditi ponovo antropološku analizu skeleta sa fizičko-hemijskim analizama, prenosi Nova.

Značajni dokazi

Jedna od novijih teorija jeste da je drevni grad pretrpio velike poplave i da su ljudi umrli od posljedica bolesti koje se prenose vodom, kao što je kolera.

Nedavna istraživanja otkrila su značajne dokaze o poplavama u Mohendžo-darou u obliku mnogih slojeva muljevite gline.

Rijeka Ind je bila sklona da promijeni svoj tok i kroz vjekove se postepeno kretala prema istoku, što je povremeno dovodilo do poplava unutar granica grada.

Zaista, činilo se da su masivne platforme od cigli na kojima je izgrađen grad i utvrđenja oko njegovih dijelova dizajnirani da obezbijede zaštitu od takvih poplava.

Uslovi bi bili idealni za širenje bolesti koje se prenose vodom, posebno kolere, iako se ne može dokazati da su se pojavile epidemije kolere.

Možda je u pitanju neka druga zarazna bolest, za koju su neophodna dodatna ispitivanja skeleta, prenosi “sveoarheologiji”.

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending