Pratite nas

Zdravlje i ljepota

EŠERIHIJA KOLI: Prirodna sredstva uklanjaju bakteriju za nekoliko dana

Published

on

Ešerihija koli je vrsta bakterija koja normalno živi u crijevima ljudi i životinja. Međutim, neke vrste E. koli, odnosno E. koli O157: H7, mogu uzrokovati crijevne infekcije. E. koli O157: H7 i druge vrste koji uzrokuju crijevnu bolest nazivaju se E. koli (STEC) koji proizvode toksin Šiga.

Simptomi crijevne infekcije obično počinju između 1 i 10 dana nakon što ste zaraženi E. coli. To je poznato kao razdoblje inkubacije. Kada se pojave simptomi, obično traju oko 5 do 10 dana.Čim osjetite prve simptome, obavezno se obratite svome ljekaru.

Čajeve protiv Ešerihije mora vas naučiti pripremati stručna osoba koja je upoznata s farmacijom, medicinom i anatomijom. Djeca se čajevima smiju liječiti samo ako su stara između 2,5 do 12 mjeseci. Djeca starija od 12 mjeseci mogu koristiti i kapi tinkture.

Čajna mješavina od kamilice, preslice i sljeza
Ova mješavina bi vam trebala pomoći u smirivanju upale te zaštiti sluznice urološkog trakta. Osnovne biljke kojima se bori protiv infekcije E. koli su brusnica, timijan i žutika. Ove biljke su poznate po svom baktericidnom djelovanju.

Ako pak niste osobe koje mogu popiti bilo šta, u čajnu mješavinu možete dodati malo šipka ili hibiskusa. Čaj je potrebno piti i danju i noću, odnosno više puta dnevno. Veća količina čaja prouzrokovaće će mokrenje, a samim time i izbacivanje bakterija iz organizma.

Bakterije ne vole kiselo
To je već manje više svima poznato. Ako je E. koli već na neki način otporna na kiselinu našeg želuca onda je potrebno dodatno poraditi na kiselosti – i to ni više, ni manje nego prehranom. Osobama koje su inficirane E. koli preporučuje se konzumacija jabuka, narandži, kiselih krastavaca, zelja, itd…

U terapiji može pomoći med s ljekovitim biljem, propolisom… Djecu je potrebno oprati u čaju od hrastove kore i kamilice te ih nakon toga namazati kremicom koju inače koristite.

Alternativne metode liječenja preporučuje se koristiti uz obaveznu terapiju koju je ljekar propisao. (Naj portal)

Zdravlje i ljepota

UKOČENI VRAT: Sa ovom vježbom stiže olakšanje za 90 sekundi (Video)

Published

on

Ukočeni vrat može nas mučiti kada spavamo u nepravilnom položaju, kada dugo sjedimo za računarom ili u automobilu, ali i kada smo dugo pod uticajem klima uređaja. Saznajte kako da sami u 90 sekundi opustite ukočeni vrat i osjetite olakšanje.

Neprirodan položaj

Bol koju osjećamo kada imamo ukočeni vrat zapravo je posljedica skraćivanja vratnog mišića do čega dolazi kada vrat držimo u neprirodnom položaju, bilo kada smo budni ili kada spavamo.

Tako, na primjer, bol u vratu možemo osjećati kada spavamo na jastuku koji je prenisko ili previsoko te kada spavamo na trbuhu s glavom okrenutom na stranu. U takvim situacijama mišić u vratu se skraćuje i osjećate bol kada okrenete vrat. Da biste opustili ukočeni vrat i potjerali bol pomoći vam mogu i jednostavni potezi uz koje ćete već nakon 90 sekundi osjetiti olakšanje. Tri rješenja za ukočeni vrat donosi američki kiropraktičar, dr. Alan Mandell. Možete isprobati samo jednu vježbu ili sve tri. Vježbe djeluju jer se njima produžava vratni mišić.

Vježba 1
1. Prstima suprotne ruke od strane vrata koja vas boli (desna ruka/lijeva strana vrata, lijeva ruka/desna strana vrata) pritisnite vrata i okrenite vrat u stranu dok ne osjetite bol.
2. Dok pritišćete prstima bolno mjesto, okrenite glavu što više možete u stranu.
3. Zatim prstima povucite mišić vrata prema unutarnjoj strani, odnosno prema ključnoj kosti. Povucite mišić sa što više tačke na vratu.

Vježba 2
1. Kao i u prvoj vježbi, rukom suprotnom od strane vrata koja vas primite se za vrh glave, okrenite glavu za 45 stepeni i povucite glavu prema dolje.
2. Zadržite 15 do 20 sekundi, opustite te opet povucite još više i zadržite 15 do 20 sekundi.

3. Vratite glavu ravno te je ponovno povucite prema dolje, zadržite 15 do 20 sekundi, opustite pa povucite još jače.

Glava na šaku

Vježba 3
1. U ovoj vježbi koristi se ista ruka kao i bolna strana vrata (desna ruka/desna strana vrata, lijeva ruka/lijeva strana vrata). Ruku stisnite u šaku, pritisnite je u vrat gdje vas boli te nagnite glavu na šaku.
2. Pustite da šaka prodre u vrat, a da radite dobro znat ćete kada osjetite bol. Zadržite u ovom položaju 15 do 20 sekundi.

(Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending