Pratite nas

Sudbine

Udala se za samu sebe: KONAČNO SAM PRONAŠLA PRAVU LJUBAV

Published

on

Dok drugi sanjaju o savršenom partneru i savršenoj svadbi, ova mlada je znala tačno sa kojom to osobom želi da provede ostatak života. Vjenčanje je bilo organizovano, sve je bilo spremno, ali mladu je uhvatila trema prije nego što je krenula ka oltaru. A tamo je čekala ljubav njenog života.

Ne, nije je čekao savršen muškarac. Niti žena. Ova djevojka se udala za samu sebe. Kraj oltara je čekala spoznaja da je “sama sebi dovoljna“.

„Volim sebe i voljela bih da budem osoba koja je oženjena mnome – rekla je za “MediaDrumWorld” Andrija Džonson iz Hanovera, Merilend.

Samodovoljna mlada je bez ceremonije uplivala u bračne vode tokom privatne ceremonije u Tulumu u Meksiku na proslavi njenog 39. rođendana 1. maja. Džonsonin veliki dan, koji ju je navodno koštao oko 4.900 dolara, došao je samo nekoliko mjeseci nakon što je zaprosila samu sebe na Dan zaljubljenih.

Nakon što je sama sebi postavila pitanje, rekla je “da” blistavom prstenu u obliku cvijeta lotosa. Avangardni dodatak je došao sa cijenom od nešto ispod 40 dolara.

„Sve do nekoliko dana ranije, bila sam potpuno uvjerena u svoju odluku. Iako sam se dan ranije zapravo unervozila. Nemam pojma zašto. Počela sam da se pitam da li ću zaista proći kroz to. Jesam li luda?

I dok su njeni prijatelji i porodica podržavali brak bez muža, drugi su smatrali da je “više nego luda”.

„Bilo je mnogo komentara o meni iza mojih leđa o tome da sam patetična, luda, usamljena, gladna pažnje i čitav niz drugih stvari. Neki zaposleni su me anonimno prijavili kadrovskoj službi i pokrenuli istragu na poslu oko moje mentalne stabilnosti. Bilo je to zaista teško vrijeme.

Pretrpila je okrutne kritike klevetnika na društvenim mrežama kada je otkrila detalje svoje vjeridbe na “TikToku” u martu. Nakon objave, Džonsonova, koja je svoje prisustvo na društvenim mrežama posvetila svojoj borbi sa bipolarnim poremećajem, bila je napadnuta sa svih strana.

„Željela sam da proslavim svoju novu vezu sa sobom radeći ono što je trebalo da uradim prije mnogo godina – rekla je Džonsonova, koja je prethodno razmijenila zavjete sa svojim bivšim mužem 2015. u 31. godini, dok je on imao 45.

I na kraju, razlika u godinama između njih, kao i njihova socioekonomska neravnoteža, izazvali su neslaganja. Razveli su se 2018.
Provela je godine na terapiji, radeći na prevazilaženju muka svog propalog braka. Profesionalna pomoć inspirisala je da pogleda unutar sebe i pronađe ljubav o kakvoj je maštala.

„U svom prvom braku, napravila sam grešku što sam se posvetila bezuslovnoj ljubavi prema nekom drugom, a da nisam prvo sebi pružila tu istu ljubav – rekla je ona.

Nakon što se posvetila samo sebi, Džonsonova je odabrala kako će izgledati to famozno vjenčanje.

„Koristila sam elemente tipičnog hrišćanskog vjenčanja (haljina, frizura, šminka, prsten) i neke od svojih, poput krštenja, duhovnih zavjeta i priznanja ljubavi prema sebi samoj u prirodi. Ova ceremonija je za mene bila duboko lična, tako da sam željela da izgovorim svoje zavjete naglas, ali mi nije bila potrebna zvanična pompa i okolnosti tradicionalnog vjenčanja.

Da bi simbolizovala svoje ponovno rođenje u ženu koja cijeni sebe, uronila se u cenote – duboki slatkovodni izvor – čisteći se od toksičnosti svog prethodnog života.

„Kada sam izašla iz vode, obukla sam vjenčanicu, otišla do cenotea, izgovorila svoje zavjete i stavila prsten na svoj prst. Bilo je to nevjerovatno iskustvo! Ceremonija je trajala cijeli dan. Torta i šampanjac su bili dodatni bonus na kraju večeri i nisam morala da dijelim ni sa kim drugim. Učinila sam sve za sebe, i bilo je osnažujuće znati da mi nije potrebno drugo ljudsko biće da se osjećam ovako nevjerovatno – zaključuje ona. (Naj portal)

Sudbine

Travar Mirsad Krnjić priprema biljni inzulin za dijabetičare: Kako je Siniša Pazdrijan iz Čazme nakon 15 godina normalizirao šećer

Published

on

Danas je u svijetu ključno pitanje – kako se liječi dijabetes i da li ima lijeka za ovu bolest? To je „bolest s kojom se živi”, ali bez obzira na sve oboljeli traže spas na sve moguće načine.

Takav je slučaj i sa 40-godišnjim Sinišom Pazdrijanom iz mjesta Čazma, koje se nalazi na nekih 40 kilometara udaljenosti od Zagreba, prema Bjelovaru. On se bavi poljoprivredom, ima svoj obrt, a obrađuje preko 300 hektara zemlje. Kaže, da u sezoni jedva odspava pet sati dnevno.

Od 2008. godine mu je dijagnosticiran dijabetes, tip 1, a zvanično od 27. oktobra ove godine on nije „šećeraš“. To mu je potvrdila i njegova doktorica na kontrolnom pregledu:

„Vi više niste za terapiju. Ubuduće pazite šta jeddete i pijte to što pijete, ako vam već pomaže – kazala je doktorica.

Inače, Siniša joj je sve ispričao da koristi biljnu terapiju čuvenog bosanskog travara Mirsada Krnjića za šećernu bolest, te je uz pomoć Konjičkog sirupa i čajeva u roku od nepuna tri mjeseca šećer uspio dovesti u optimalne vrijednosti. Doktorica nije negirala, niti osporavala njegove tvrdnje, ali je na osnovu medicinskih najsvježijih nalaza priznala da Siniši nisu potrebne niti tablete, niti inzulin, a primao je po 18 jedinica pametnog inzulina naveče.

„Moj šećer se uistinu stabilizirao i kreće se oko šest jedinica. Sve je to zasluga terapije Mirsada Krnjića iz Konjica – kaže Siniša.
On misli da je stres glavni okidač da jako mlad dobije dijabetes. Bilo je to 2008. godine. Bilo mu je sumnjivo što ima učestalo mokrenje, osjeća žeđ, stalnu glad, mršao je, osjećao stalno umor.

Odmah su mu propisali farmakološku terapiju, koju je uredno koristio.

“Kod šećeraša sve se svodi na vođenje računa o tome šta jedete, koliko jedete i koliko se recipročno tome krećete i sagorijevate kalorije. I naravno, redovno uzimanje lijekova. Vrijednosti šećera nisu bile u optimalnim granicama, ali su bile znatno niže od onih kada sam obolio. – priča Siniša.

Siniša Pazdrijan

Objašnjava kako su mu u nekoliko navrata mijenjali terapiju, jer neke tablete su nakon određenog vremena prestajale da daju rezultate.

„Uvijek su bile visoke vrijednosti šećera, ali uz tablete, ogranićenja u ishrani i pa i fizičke aktivnosti i sport, održavao se podnošljivim život onoliko koliko se moglo. Nije se živjelo punim plućima, ali nije bilo ni velikih potresa. Od prošle godine su mi uključili i 18 jedinica pametnog inzulina naveče – otkriva naš sagovornik.

Nosio se sa dijabetesom skoro 15 godina, ali nikada nije prestajao tražiti spasonosnu formulu za pobjedu te podmukle bolesti. Priznaje da je za njega bio blagi šok kada je morao preći na inzulin ali je, kako kaže, navikao se i na bockanje iz večeri u veče.

„Nada zadnja umire, pa sam se time vodio sve ove godine. Non stop sam istraživao informacije o dijabetesu, liječenje, iskustva, naučna saznanja…. I tako sam jedne prilike naišao ne neke priče ljudi koji su pobijedili šećernu bolest uz pomoć Krnjićeve terapije. Priznam, bio sam jako oprezan, pratio sam na forumima i recenzije, a onda stupio u kontakt sa ljudima koji su iznosili svoja svjedočenja.

Tada sam shvatio da to nije neka ubleha, već daleko ozbiljnija stvar, pa sam stupio u kontakt sa travarom Mirsadom Krnjićem iz Konjica. Djelovao mi je vrlo ozbiljno, shvatio sam da ima i znanje…. Bio sam u Zadru na odmoru krajem osmog mjeseca ove godine, pa sam odatle zapucao pravo za Konjic, uzeo dvije terapije i pravo u Čazmu – kazuje Siniša, te nastavlja:

„Kod ove Krnjićeve terapije je najvažnije biti disciplinovan, a ja sam 50 dana bio maksimalno disciplinovan. Nakon toga polako popušta ta disciplina, jer se vrijednosti šećera normaliziraju i ostaju u granicama normale“.

U nastavku nam je objasnio kako je tekla njegova borba za normalizaciju šećera. Prvih dana septembra ove godine je uredno pio propisano farmakološku terapijju, a uporedo sa njom uzimao je Krnjićev sirup i čajeve.

„Nakon svega pet dana uzimanja Krnjićeve terapije meni šećer oko 6. Onda sam počeo smanjivati tablete, prvo one jutarnje, a 21. dan nakon toga sam prestao uzimati i večernju tabletu, jer se šećer stalno kretao oko šest jedinica.

Istovremeno sam smanjivao i doze inzulina; išao sam na 16, pa 14, smanjivao sam sve po dvije jedinice, da bi nakon 35 dana isključio i inzulin. Šećer je i dalje bio između 5 i 6 jedinica. A moje i psihičko i fizičko stanje se drastično popravilo.

Čudan je to osjećaj, gledaš one nalaze svakog jutra, pa ne možeš svojim očima da vjeruješ. Znate kako je kad godinama aparat ti pokazuje 9, 10 ili 11 jedinica, a onda odjednom iz dana u dan vrijednost šećera ne prelazi 6 jedinica. Osjećaš se kao šamipon, ali ne vjeruješ dok ti to i doktori ne kažu.

E, kada mi je doktorica rekla da je za nju više nisam šećeraš i kada mi je isključila farmakološku terapiju ja sam ponovo dobio krila.

I znate kako sam to proslavio?

Te večeri sam popio četiri piva, najeo se bijelog kruha i nekoliko kobasica sa roštilja. Ujutro sam, priznam strepio, kada sam provjeravao šećer. Ali on je bio 6. E, tada sam shvatio da je Krnjićeva terapija meni bila spasonosna – kazuje Siniša.

Otkriva nam kako je svoja iskustva prenio i prvom komšiji, koji je 30 godina šećeraš, vrijednosti šećera su mu preko 20. Dao mu je dio svoje terapije da proba, i u roku od sedam dana i kod komšije se šećer prepolovio, ide prema šestici.

„Za mene je travar Mirsad Krnjić nešto najsvetije na zemaljskoj kugli. Meni je njegova terapija pomogla i sa zadovoljstvom sam prenio svoja iskustva. Možda će pomoći još nekome – kazuje na kraju Siniša Pazdrijan iz Čazme.

Kontakt telefon travara Mirsada Krnjića je 061 383 325. Pozivni za BiH je 00387. (E. Milić/Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending