Pratite nas

Zanimljivosti

Ispovijest žigola: UZMEM 600 DOLARA ZA DVA SATA “ĐIĐI MIĐI”

Published

on

Žigolo ili kako ga mnogi oslovljavaju “plaćeni ljubavnik” detaljno otkriva kako izgleda njegov posao. Australijanac Semjuel Hanter živi od ljubavnih veza sa često starijim, ali imućnim gospođama.

Malo ko zna da je riječ francuskog porijekla “žigolo” prvobitno bila namijenjena za naziv koji se odnosio na plaćenog plesnog partnera damama bez partnera. Danas, ona označava muškarce koji spavaju sa ženama za pare. Postoji detaljan cjenovnik, a upravo svoj otkrio je čuveni četrdesetogodišnjak.

Kako kaže, spava sa sedam do deset žena mjesečno, odlazi i u druge zemlje na luksuzne odmore sa njima, boravi u hotelima sa pet zvjezdica, a zarađuju basnoslovnu sumu – 10.000 dolara mjesečno! Njegove klijentkinje imaju od 23 do 70 godina, iako je najveći broj žena u 30-ima.

“Većina mojih klijentkinja se ponavlja, ali u svakom trenutku imam oko desetak njih koje su redovne. Jedini klijenti koji se ne ponavljaju jesu parovi koji samo žele da probaju nešto novo i to uglavnom bude jednokratno – rekao je on za medije, prenosi Mondo.

Većina žena stupa u kontakt sa Hanterom preko njegove stranice, ali on ne može da se osloni na internet, jer je seksualnim radnicima zabranjeno da se oglašavaju i reklamiraju. Zato Hanteru mnogo znače društvene mreže na kojima se trudi da privuče što više klijentkinja. One uglavnom rezervišu jedno noćenje ili nekoliko dana koje žele da provedu sa njim.

Skoro četvrtina klijentkinja su udate žene koje žele “brze posjete”, ali on tvrdi da nikada nije imao problem ni sa jednom od njih. Seks nije jedina stvar zbog koje se traži. Kaže da ljudi nisu svjesni da žene najviše žele druženje i pažnju, da ih neko sasluša, pa često obavi posao bez pružanja seksualnih usluga.

Hanter nudi nekoliko paketa na svom sajtu uključujući seks koji se plaća 600 dolara za dva sata, dok je noćenje 1.800 dolara i to mora da bude najmanje 12, a najviše 16 sati.

“Moje klijentkinje dobijaju najbolju verziju sebe. Ne shvataju muškarce koji sjede, piju kafu i samo gledaju u telefon cijelo jutro. I ja dobijam njihovu najbolju verziju koju njihovi partneri ne vide u vezama – rekao je Hanter.

Žigolo je objasnio da je život seksualnog radnika “veoma drugačiji” od života žena u istoj oblasti, tvrdeći da je “najveća razlika to što žene mogu da vide više klijenata dnevno”, dok se on ograničava na jednu ženu dnevno.

“Žene imaju tendenciju da budu rezervisane na kraće vrijeme, dok je većina mojih rezervacija na nekoliko sati ili cijelu noć – istakao je Hanter koji se često šali sa svojom majkom na račun svog posla.

“U početku je bila malo uplašena, ali sada je u redu sa tim. Ona se uvijek šali sa mnom o tome da se vratim na neki posao, ali svjesna je da to ne planiram – istakao je. (Naj portal)

Zanimljivosti

Bh. advokati se oglasili povodom pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava o kriptovanim aplikacijama

Published

on

U pojedinim medijima u Bosni i Hercegovini i regionu objavljene su pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra 2024. godine. Ona se odnosi na zakonitost kriptovane aplikacije Encrochat, povodom čega su se oglasili advokati koji pred Sudom BiH zastupaju u predmetima kriptovanih aplikacija.

Izneseni stavovi

– Povodom informacija objavljenih u pojedinim medijima i nekim javnim istupima, uz puno uvažavanje da se u javnosti mogu pojaviti različite interpretacije odluka međunarodnih pravosudnih institucija, kao branioci koji postupaju u krivičnim predmetima u kojima se kao dokazi provode komunikacije iz različitih kriptovanih aplikacija, a u vezi s odlukom Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra ove godine, željeli bismo na ovaj način doprinijeti upoznavanju javnosti s tom odlukom.

Kako su u odnosu na tu odluku izneseni stavovi da ista predstavlja sudsku odluku prema kojoj se ne može ispitivati zakonitost postupka kojim su prikupljani podaci sa kriptovanih aplikacija, smatramo potrebnim da ukažemo na šta se ta odluka zapravo odnosi, kao i na obrazloženje koje je ESLJP dao u toj odluci.

Pomenutom odlukom (a ne presudom), ESLJP je odbacio predstavke aplikanata, britanskih državljana, koje su podnijeli protiv Francuske. Odbacivanje, za razliku od meritornog odbijanja, predstavki znači da je ESLJP našao da nisu ispunjeni svi formalni prethodni uslovi za ispitivanje predstavke u meritumu.

U konkretnom slučaju, ESLJP je takvo odbacivanje predstavki obrazložio time da aplikanti nisu iskoristili djelotvorno pravno sredstvo kojim su pred nadležnim organima Francuske mogli osporavati validnost prikupljenih dokaza.

Pravna sredstva

Prema tome, radi se o jednoj vrlo specifičnoj situaciji koja je isključivo vezana za dvojicu aplikanata i način na koji su prikupljeni dokazi protiv njih, odnosno činjenicu da njih dvojica nisu prije podnošenja predstavki iskoristili sva pravna sredstva vezana za nezakonitost dokaza.

Preduslov iskorištavanja svih efektivnih pravnih sredstava prije podnošenja predstavke je temeljni princip rada i ne samo ESLJP već i Ustavnog suda Bosne i Hercegovine. Predstavke aplikanata koje ne zadovolje ovaj prvi eliminatorni test, neće uopšte biti meritorno razmatrane.

Nije u tom smislu uopšte zanemarivo da se predmetna odluka odnosi na krivični postupak koji uključuje i Evropski istražni nalog kao institut koji je precizno regulisan Direktivom Evropske unije, te kao takav, može se slobodno reći, ne može imati direktnu primjenu na države van Evropske unije – ističe grupa bh. advokata koju čine Nermin Mulalić, Tatjana Vasić, Lejla Čović, Sabina Mehić, Nina Kisić, Jasmin Alikadić, Matteo Gadžić i Lejla Babić.

Odluka ESLJP

Dodaju da se ne može, stoga, uopšte govoriti da odluka ESLJP može imati bilo kakve, a posebno ne tako dalekosežne posljedice na bilo koji drugi postupak u bilo kojoj jurisdikciji, a kako se to u javnosti želi prikazati.

– Željeli bismo ovim putem pozvati i širu i stručnu javnost da se upoznaju sa sadržajem odluke ESLJP koja je dostupna na internet stranici tog Suda i na linku kažu bh. advokati.

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending