Rusija priznala zvaničan vid terapije: UBODI PČELA LIJEČE ARTRITIS, LUMBAGO, REUMU, TROMBOZU, ŽIVCE

U Rusiji postoji desetine klinika koje se bave liječenjem pčelinjim ubodom. Rusko Ministarstvo zdravlja zvanično priznalo ovaj vid terapije kao granu medicine još 1959. godine. Već tada su na fakultetima počeli da se pripremaju za rad prvi profesionalni apiterapeuti.

Dokazano je da je kontrolisani ubod pčela jedno od najmoćnijih oružja za borbu protiv artritisa, lumbaga, reumatizma, bronhijalne astme, migrene, varikoznih proširenih vena, tromboze, psorijaze, ekcema, steriliteta, bolesti prostate, multiple skleroze i kardioloških

Pčelinji otrov je, zapravo, biološki koktel koji sadrži više od 240 supstanci. On je snažan katalizator za skoro sve fiziološke procese organizma, koji uništava sam izvor bolesti. On aktivira centralni i periferni nervni sistem, stimuliše rad srčanog mišića, umanjuje nivo holesterola u krvi i snižava krvni pritisak. Povećava protok krvi u organizmu, širi krvne sudove u mozgu, razrjeđuje krv i jača krvne sudove.

Preporučljivo je da se ovaj vid terapije sprovodi u specijalizovanim klinikama, prije svega zato što su moguće alergijske reakcije, i tada je potrebna brza ljekarska intervencija.

Posle uboda doktor uklanja pčelu, a žaoku zadržava u koži desetak sekundi, a efekat pčelinjeg otrova vidljiv je već poslije šest do osam sati. Koliko će ljekar staviti pčela istovremeno, i koliko će trajati terapija, ne može se precizno reći. Tretman liječenja podrazumijeva ubode i od 56 pčela, a maksimalni do 200 uboda u ljetnom periodu. A zimi i do 250, zato što su pčele ljeti aktivnije.
Efekat od lIJečenja pčelama se akumulira. Traje šest mJeseci. Preporučena učestalost sprovođenja lIJečenja za održavanje postignutog efekta je dva puta godišnje.

VAŽAN SAVJET
U periodu liječenja ubodima pčela zabranjeno je piti alkohol, jake čajeve i kafe. Ne preporučuju se ni proizvodi i namirnice koje često izazivaju alergijske reakcije (jagode, čokolada, citrusi). Ne smiju se posjećivati saune, i trebalo bi se odreći težih fizičkih aktivnosti.

Ovim tretmanima ne bi smJele da se podvrgavaju ni trudnice, dojilje, dJeca mlađa od 14 godina, teški psihički bolesnici, obolJeli od onkoloških bolesti, tuberkuloze, dijabetesa tipa 1, kao i oni koji boluju od bolesti bubrega i jetre. (Naj portal)

PROČITAJTE I OVO:

https://najportal.ba/pcelari-u-panici-pcele-nestaju-nauka-bez-odgovora-sumnja-se-na-bolesti/