Pratite nas

Razglednice

Smir Osmanagić: NA PIRAMIDAMA SUNCA NEMA KORONE, ALI SE JAČA IMUNITET!

Published

on

Prema riječima Semira Osmanagića, jedina garancija za čišćenje organizma od virusa, bakterija i gljivica su negativni joni i to je dokazano kliničkim studijama u Velikoj Britaniji i SAD, te u praksi u Visokom. Naime, najveća koncentracija negativnih jona na Balkanu je, bez konkurencije, u prahistorijskim podzemnim tunelima Ravne u Visokom i za 50 puta je viša nego na planinama.

Mjerenja koncentracije negativnih jona na Igmanu i Bjelašnici tokom januara 2020. i juna 2020. pokazala su nivo od 750-950 negativnih jona po kubnom centimetru. To je 2-5 puta više nego u gradovima. Ali, redovna mjerenja u tunelima Ravne pokazuju fantastične vrijednosti od 20.000-55.000 ni/ccm, što je za nekoliko desetina puta više nego na planinama.

Medicinska nauka zna za beneficije negativnih jona: olakšavaju kod upale grla, kašlja, alergija, migrena, artritisa, disanja, bolova; poboljšavaju tjelesnu detoksikaciju, rad jetre, bubrega, pluća, zacjeljivanje rana; povećavaju energiju, fizičku izdržljivost, imunitet; balansiraju krvni pritisak i šećer u krvi; neutraliziraju viruse, bakterije i gljivice. Svi ovi slučajevi su demonstrirani kod posjetilaca tunela

Stoga je posjeta tunelima Ravne prvi razlog za jačanje imuniteta.

Posjeta ‘Arheološko-turističkom parku Ravne 2’ u neposrednoj blizini tunela Ravne je drugi razlog. Ovo je park u kome se oslobađamo stresa koji je jedan od glavnih razloga smanjenog imuniteta. Film o parku, koji prikazuje transformaciju močvarnog zemljišta u najljepši park na jugu Europe, dobitinik je niza filmskih nagrada, među kojima je najznačajniji ‘Zlatni medvjed’ berlinskog festival turističkog filma u martu 2020.

Istraživanje instalacija u parku među kojima su labirinti energije, ljubavi, zdravlja i pročišćenja, platforme za jogu, spiralne botaničke baste, Zelena kristalna piramida, Pojačivač aure, park cvijeća i drugi, sigurno će učiniti da se isključite iz dnevnog kola stresa kojima ste izloženi po čitav dan u urbanim sredinama.

Treći razlog je pristup izvorskoj vodi u parku ‘Ravne 2’ koja je nefiltrirana, bez virusa i bakterija, s alkalnim Ph faktorom, a pristupačna je svakome.

Četvrti razlog je novoizgrađena pješačka staza ‘Piramida’ koja polazi i završava u parku ‘Ravne 2’, dužine 5,5 km i čitavom dužinom prolazi kroz četinarsku šumu. Dva sata u borovoj šumi daje dva mjeseca dobrog imuniteta, jer udišemo eterična ulja kojima se borovi bore protiv virusa.

Peti razlog je posjet arheološkim sondama na Bosanskoj piramidi Sunca gdje je otkriven najstariji i najkvalitetniji beton na svijetu. Spoznaja o postojanju ove građevine hrani dušu.

Fondacija ‘Arheološki park: Bosanska piramida Sunca’ učinila je sve da posjeta ovim lokacijama bude vrlo prihvatljiva: Ulaz u tunele ‘Ravne’ košta 6 KM, a na Bosansku piramidu Sunca 5 KM.

 

Razglednice

Njih dvoje imaju jedinstven stil života: ŽIVE BEZ STALNOG DOMA, ČUVAJUĆI TUĐE KUĆE PO SVIJETU

Published

on

Jedan britansko-američki bračni par pronašao je jedinstven način života – nemaju stalni dom niti troškove stanovanja, već putuju svijetom čuvajući kuće i stanove nepoznatih ljudi. Zauzvrat, imaju besplatan smještaj i brinu o ljubimcima i biljkama vlasnika dok su oni odsutni.

Ovaj način života omogućava im da uštede na troškovima stanovanja, što im odgovara, i ne planiraju da stanu.

“Oboje volimo putovanja, a ovakav stil života privlačio nas je od samog početka. Upoznali smo se 2013. dok smo oboje živjeli u inostranstvu, i odmah smo zavoljeli ovu ideju. Čuvanje nečijeg doma uglavnom uključuje brigu o kućnim ljubimcima, biljkama, održavanje sigurnosti i higijene doma, a sve u zamjenu za besplatan smještaj – objašnjava Ejmi Hornsbi.

Do sada su obišli oko 15 zemalja i stekli brojne prijatelje, među kojima su i ljudi i životinje. Ovako mogu da putuju polako i posjećuju manja mjesta i sela koja bi kao turisti vjerovatno propustili.

Putujući i boraveći u tuđim domovima, oni rade na daljinu – Ejmi kao slobodni pisac, a njen suprug kao učitelj engleskog jezika. Iako su daleko od klasičnog doma, ovakav način života omogućava im minimalne troškove dok istražuju svijet i zarađuju.

Ona i njen suprug prvi put su čuli za ovakav način putovanja dok su živjeli u Južnoj Koreji, a zatim se preselili u Poljsku. Kroz preporuke i grupe na društvenim mrežama, pronašli su ljude kojima je bila potrebna briga za kućne ljubimce tokom njihovog odsustva. Tako su stekli prve preporuke, što im je kasnije pomoglo u prijavama na platforme za čuvanje kuća.

Prve zadatke dobili su u Engleskoj, gdje su čuvali mačke, a potom i papagaja. Ovaj način života brzo je postao njihova svakodnevica, a sa mnogim vlasnicima su ostali u kontaktu. Dvoje vlasnika čak su im bili svjedoci na vjenčanju tokom pandemije.

Poslije više od 50 čuvanja, znaju šta im odgovara. Uživaju u minimalizmu, brizi za prelijepe životinje i stvaranju jedinstvenih uspomena. Povremeno moraju popuniti praznine sa nekoliko noćenja u hotelima, ali ih to ne ometa u njihovom načinu života.

Tokom pandemije su pokušali da se skrase u Engleskoj, ali ubrzo su shvatili da im to ne odgovara. Vratili su se putovanjima, prodali svoj namještaj i nastavili sa životom bez stalnog doma.

Iako mnogima ovakav način života nije razumljiv, Ejmi i njen muž ga istinski vole i vjeruju da je život prekratak da bi se živjelo po tuđim očekivanjima, prenosi Business Insider. (Naj portal)

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending