Pratite nas

Zanimljivosti

Gora od bolesti: MUŠKA ŠKRTOST JE POROK!

Published

on

Nijedna žena koja iole drži do sebe i koja je iole sposobna da se o sebi stara neće od muškarca tražiti, pa ni očekivati, da na nju troši “neviđene“ sume novca. Biće suviše ponosna za tako nešto, i ponosna na to što je u stanju sama da zaradi za ono što želi.

Međutim, povremeni pokloni i čašćavanja jesu lijepi kao gest, kao znak pažnje (dijeljenje troškova kada živite zajedno se podrazumijeva).

Muškarac koji baš nikad, ili vrlo teško i nevoljno, plaća nešto nekom drugom, bilo da se radi o kupovini poklona za partnerku ili o čašćavanju društva, djeluje ženama veoma odbojno. Niti je privlačan, niti je džentlmen, kavaljer.

A ako još i zahtijeva od partnerke da plaća njegove račune, može da očekuje da ga ona uopšte ne smatra muškarcem.

Ova pojava nije tako rijetka, a za ovaj problem psiholozi kažu da nije naivan, jer se vrlo teško ili nikako iskorjenjuje. Čovjek treba da zrači samopouzdanjem i bezbrižnošću: imao ili ne imao novca. Nedostatak novca nije razlog za tugu. To je samo motivacija za akciju.

Postoje muškarci koji ne sjede na parama, ali će poslednju marku dati onome kome je potrebno. Postoje i oni koji žive kao “bubreg u loju”, ali najviše od svega vole da se cjenkaju. To su karakteristike škrtice, odnosno cicije.

Postoje dvije stvari na kojima muškarac ne treba da štedi: žene i piće. I djeca, ali ona su nastavak ovog sa ženom. Škrt čovjek je najčešće glup čovjek. Ako se malo bolje zagledate shvatićete da tu nema velike razlike.

Savjet: ako vidite da je vaš momak škrtica, bježite od njega. Liječenje može da potraje godinama, a samo se nekolicina zaista izliječi. (Objektiv.rs)

Razglednice

U Sahari se pojavljuju jezera: OVO SE NIJE DESILO DECENIJAMA (Video)

Published

on

Sahara, jedna od najsušnijih pustinja na svijetu, zabilježila je neobične vremenske uslove tokom septembra, kada su jake kiše pogodile jugoistočni Maroko. Ova pojava, koja se nije dogodila decenijama, transformisala je pješčane dine u pejzaže ispunjene jezerima.

Obično, Sahara primi samo nekoliko centimetara kiše godišnje, a kasni ljetnji pljuskovi su izuzetno rijetki. Ipak, početkom septembra, sistem niskog pritiska donio je intenzivne padavine koje su trajale dva dana, a preliminarni podaci NASA ukazuju na to da je u nekim dijelovima regiona palo čak 20 centimetara kiše.

U pustinjskoj oblasti Erahidija, zabilježeno je skoro osam centimetara kiše u samo dva dana, što je više od četiri puta više od prosječnih padavina za cijeli septembar.

„Prošlo je 30 do 50 godina otkako smo imali toliko kiše za tako kratko vrijeme – izjavio je Husin Juabeb iz Marokanske meteorološke agencije.

Iako je većina padavina zabilježena u slabo naseljenim područjima, neki gradovi i sela su doživjeli smrtonosne poplave, uzrokujući smrt više od deset ljudi. Dramatične fotografije stižu iz pustinjskog grada Merzuge, gdje su rijetke poplave formirale nova jezera u pješčanim dinama. Kiša je takođe napunila suha jezera, poput onog u Nacionalnom parku Iriki, najvećem nacionalnom parku u Maroku.

Sahara, koja se prostire na 9,4 miliona kvadratnih kilometara, najveća je vrela pustinja na svijetu i obuhvata desetak zemalja sjeverne, centralne i zapadne Afrike. U mnogim od ovih zemalja, stalne suše su postale ozbiljan problem, posebno u kontekstu ekstremnih vremenskih uslova izazvanih globalnim zagrijavanjem. (Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending