Pratite nas

Info

Obrazac za sretniji život: KAKO SE NOSITI SA LOŠIM VIJESTIMA?

Published

on

Psihološkinja dr Nilu Ahmed kaže da su izbjegavanje i poricanje dva uobičajena načina kako nosimo s negativnim situacijama. Iako nam se to može činiti kao rješenje, dugoročno nije zdravo.

“Izbegavanje i poricanje su vrlo korisni u neposrednoj situaciji jer nas mogu spriječiti da se preopteretimo. Međutim, vremenom mogu postati problematični jer sprječavaju da se zaista pozabavimo problemima – kaže.

S druge strane, opsesivno fokusiranje na stvar takođe neće donijeti ništa dobro.

-“Razmišljanje na ovaj način može uzrokovati značajno povećanje nivoe anksioznosti – kaže terapeutkinja Sali Bejker i dodaje da je važno definisati stilove razmišljanja i utvrditi u koje nezdrave obrasce bismo mogli upasti.

“Prepoznavanje stila razmišljanja jedan je od prvih koraka za preuzimanje kontrole nad mislima – govori Bejker.

Nakon što saznate lošu vijest, dr Nilu kaže da preduzmete ove korake:

“Prvo udahnite duboko da biste ostali čvrsto na zemlji. Nakon toga, priznajte šok, a ne pokušavajte pobJeći od njega. Razmislite treba li vam više informacija. Kupovanje vremena za dobijanje više informacija može pomoći u učinkovitijem i primjerenijem suočavanju s vijestima.

Nakon što saznate sve informacije, dajte sebi vremena za prilagođavanje. Osjećaji tuge, gubitka i bijesa su normalne reakcije. Ne žurite. Usporite. Dajte sebi dovoljno vremena. I zapamtite, ako se borite s prihvatanjem loših novosti, nemojte se libiti da potražite pomoć stručnjaka – zaključuje Ahmed. (Naj portal)

Info

Kakav mangup: GLUMIO RETARDA DA BI GA SESTRE KUPALE, A POJEDINE I ZADOVOLJAVALE

Published

on

Dvadesetdevetogodišnji Rutledž Deas Četvrti iz Luizijane priveden je u policijsku stanicu poslije silnih prevara koje je prethodnih mjeseci izvodio kući sa medicinskim osobljem.

On se mjeecima pretvarao da je mentalno hendikepirana osoba kako bi od sestara koje bi dolazile kući dobijao naklonost, kupanje i njegu, piše Oxygen.com.

Rutledž je po internetu istraživao koje su službe bile najpogodnije za ispunjenje bolesnih fantazija. Prednost su imale one koje su na sajtovima pokazivale i kako izgledaju sestre.

Potom bi ih zvao telefonom govoreći da je on zaista Rutledž, ali je tražio pomoć za 18-godišnjeg brata “Korija” koji naravno nije postojao.

Potom bi ih čekao na vratima govoreći im da je “stariji bata” Rutledž na poslu i da ga je ostavio samog. Konstantno bi pred sestrama glumio da je mentalno poremećen i one su redom padale na to.

Od žena je tražio da ga prije svega kupaju i mijenjaju mu pelene, a nekima je zahtijevao mu miluju međunožje jer se tako, kako im je govorio “lakše opušta pred spavanje”. Dvije sestre su pristale na to, a kod jedne se “Kori” otkrio.

“Nije mogao da sakrije potpunu uzbuđenost i zgrabio je ženu u kadu kraj sebe. Momentalno je otkrio svoje pravo lice i ona je istrčala i vrištala.

Rutledž se tu uplašio da će biti otkriven, pa se pretvarao da plače poput malog djeteta. Nažalost po njega, ta gluma više nije prolazila i sestra ga je prvo prijavila ustanovi za koju radi, a onda je kontaktirana i policija”, rečeno je u policijskoj stanici u Uačita Parišu, Luizijana.

Rutledž Deas Četvrti dobio je petogodišnju uslovnu kaznu i 400 sati dobrotvornog rada. (Naj portal)

 

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending