Pratite nas

Zdravlje i ljepota

VAŠE TIJELO SMRDI JER NE JEDETE OVIH 8 NAMIRNICA: Ako ovo budete jeli, MIRISAT ĆETE KAO RUŽA

Published

on

Da li se ikad osjećate nelagodno zbog vašeg mirisa? Imati loš tjelesni miris može biti neugodno.

Iako naš miris prvenstveno diktira genetika, on također može biti uzrokovan ili pojačan hranom koju konzumiramo.

Jogurt vs mlijeko

Aktivne kulture prisutne u jogurtu smanjuju količinu sulfitnih jedinjenja koja uzrokuju miris. Također, vitamin D prisutan u jogurtu pomaže u borbi protiv bakterija prisutnih u ustima, smanjujući tako loš zadah. S druge strane, mlijeko sadrži holin koji može izazvati neugodan tjelesni miris.

Biljni čaj vs kafa

Biljni čaj je odličan izvor antioksidansa. Što tijelo ima manje toksina, to će bolje mirisati. Kafa ili bilo koji kofeinski napitak, s druge strane, mogu uzrokovati jedak tjelesni miris.

Jabuka vs karfiol

Zbog svojih prirodnih svojstava deterdženta, jabuke pomažu protiv neugodnog zadaha. S druge strane, karfiol sadrži holin, hranjivu tvar sličnu vitaminu B koja može izazvati smrdljiv tjelesni miris.

Narandža protiv bundeve

Agrumi izvrsno mirišu i tijelo ih lako apsorbira, što vam daje brz način da poboljšate svoj ukupni miris. S druge strane, bundeva sadrži holin koji se metabolizira u trimetilamin.

Akumuliranje trimetilamin u tijelu može uzrokovati loš tjelesni miris.

Kardamom i cimet protiv belog luka i luka

Kardamom i cimet ne samo da hranu čine ukusnom već vas čine i poželjnijim pružajući vam svjež i ugodan dugotrajan miris. Suprotno tome, beli luk i luk sadrže organska sumporna jedinjenja koja se metaboliziraju i eliminišu prvenstveno kroz pore u telu uzrokujući da iz tela izlazi loš telesni miris.

Celer vs šparoge

Celer pomaže vašem tijelu da oslobađa feromone, čineći tako privlačnijim suprotnom spolu.

Šparoga kiselina u šparogama razgrađuje se na sumporne spojeve koji vam mogu dati neželjeni tjelesni miris.

Bijela riba vs crveno meso

Suzdržavanje od crvenog mesa moglo bi imati neke mirisne koristi. Studija je pokazala da su žene doživljavale tjelesni miris muškaraca koji su dvije nedjelje imali bezmesnu dijetu kao privlačniji i ugodniji u odnosu na one koji su jeli crveno meso.

Probavna riba ne ispušta iste neugodne mirise koji se oslobađaju prilikom metabolizma crvenog mesa. Dakle, ako planirate ići na spoj, bolje je jesti ribu, a ne crveno meso.

Sjeme piskavice vs sjeme bundeve

Sjeme piskavice pomaže vam da poboljšate svoje probavno zdravlje i pomognete u uklanjanju toksina koji izazivaju loš miris iz tijela.

Sjeme bundeve sadrži visoku razinu holina i poznato je sredstvo koje uzrokuje loš miris.

Zdravlje i ljepota

Efikasno liječi promuklost i upalu grla: KAKO KORISTITI SENF KAO MELEM ZA BROJNE TEGOBE

Published

on

Foto: State Urgent Care

Efikasno liječi promuklost i upalu grla: KAKO KORISTITI SENF KAO MELEM ZA BROJNE TEGOBE

Senf je gotovo neizostavan kao dodatak jelu, kada su u pitanju đakonije od mesa. On možda ne spada u namirnice koje se smatraju važnim prirodnim lijekovima, ali nije loše da znate kako tačno on može da utiče pozitivno na vaš organizam.

Korištenje senfa se ponekad preporučuje u medicinske svrhe, jer on u sebi sadrži ljekovita svojstva slačice, koja je osnovni sastojak ovog namaza. Ovo je naročito slučaj ako je senf domaći i ako ne sadrži vještačke boje i arome.

Senf je bogat željezom, fosforom, magnezijumom, selenom i natrijumom. Sadrži brojne proteine i vitamin A. Hladan vazduh u toku zime često prouzrokuje promuklost i upalu grla. U tim slučajevima, domaći preparat koji sadrži senf, može da vam pomogne.

Potrebni su vam senf, sok od pola limuna, kašičica soli, kašičica meda. Sve se kuha u pola šolje vode oko 10 minuta, pa kada se ohladi, isperite grlo, po gutljaj-dva dok se sve ne potroši.

Ne biste možda ni pomislili na to, ali ako senf namažete na mišić pod upalom, lakše ćete se riješiti i tog problema. U te svrhe može se napraviti i kupka od vruće vode, senfa i jedne kašičice morske soli.

Slična kupka, samo sa manjom količinom sastojaka, može da se koristi i kada su u pitanju bolne i otečene noge. Pojedina istraživanja koja su sprovedena u posljednjih nekoliko godina, ukazala su čak i na antikancerogena djejstva senfa, odnosno slačice. (Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending