Pratite nas

Zanimljivosti

SIGNALI: Šta o njoj/njemu govore kupaći kostimi i gaće?

Published

on

Svakog ljeta, i mladi i stari spas od velikih vrućina najlakše pronalaze na moru, jezeru, planini, bazenu ili nekoj od gradskih ili seoskih plaža. Okruženi tolikim polunagim tijelima, sigurno nećete moći da odolite, a da ne primijetite kupaći kostim ili kupaće gaće.

Proizvođači kupaćih kostima analizirali su svoje potrošače i otkrili da izbor kupaćih gaća i kostima zavisi i od karaktera muškarca i žena koji ih nose. Na osnovu ovih rezultata i vi možete procijeniti šta vas čeka samo na osnovu boje i modela njenog/njegovog kupaćeg kostima ili gaća.

KUPAĆI KOSTIMI

Jednobojni
Potpuno bijeli bikini djeluje otmeno, a dama u njemu djeluje hrabro, samopouzdano i pristupačno. Crne ili druge tamne boje odaju da je u pitanju klasična žena, koja je neopterećena glupostima. Sve u svemu, jednobojni bikiniji govore o nekomplikovanoj ženi koja je pravi prijatelj.

Vrištećih boja
Neonski bikini pokazatelj je samouvjerenosti žene koja ga nosi. Zlatni bikini ukazuje na ljubav prema luksuzu dominantne dame, koja u vezama voli da ima glavnu riječ.

Na štrafte
Prugice djeluju živahno i veselo i mame poglede svih posjetilaca plaže. Što je kupaći šareniji, to je djevojka otvoreniji tip. Dama koja se odluči za dvobojni prugasti model djeluje sportski, ali i elegantno.

Cvjetići
Cvjetni print ili orijentalni dizajn na bikiniju djeluje razigrano i slatko. Osoba u ovakvom kupaćem kostimu najvjerovatnije je mirna i povučena osoba, koja ne voli da bude u centru pažnje. Žene u cvjetnim bikinijima žele da ostave utisak da su veoma simpatične i fine, što im po pravilu i uspijeva. Previše šareni kostimi otkrivaju romantičnu i ljupku dušu, koja dozvoljava da bude izmanipulisana i često baš i ne zna da se izbori za sebe.

Animal print
Žene koje nose bikini sa leopardovom šarom djeluju divlje i pustolovno. Takav model bez sumnje odašilje signale koji pozivaju na flert. Samim tim što u toj mjeri privlači poglede na sebe, muškarci to gledaju kao pozivnicu za nabacivanje. Međutim, iza ove maske često se krije usamljena singl cica, koja čezne za ljubavlju..

Razigrani detalji
Mašnice ili perlice na gaćicama djeluju seksi, a otkrivaju individualnost i samopouzdanje djevojke koja ga nosi. Ukoliko je bikini previše načičkan kojekakvim džidža-midžama, to govori o nezreloj curi koju je možda najpametnije ipak zaobići.

Sportski
Ovaj tip žene ne voli da se satima čvari na suncu. One su aktivne, vole da plivaju, rone ili da se igraju loptom u vodi. Nisu opterećene time kako izgledaju na plaži i naprosto ne podnose površnost

KUPAĆE GAĆE

USKE BOKSERICE
Minijaturne uske bokserice nose frajeri koji imaju vrlo visoko mišljenje o sebi i svom tijelu, ali i oni koji su skloni pretjerivanju. S ovakvim komadom za plažu treba biti vrlo oprezan jer je tanka granica između visokog samopouzdanja i narcisoidnosti. Isto tako, rijetko kom muškarcu savršeno pristaju.

BOKSERICE
Klasične bokserice, kako tvrde vlasnici najpoznatijih brendova kupaćeg asortimana za muškarce, biraju muškarci koji su spremni za vezu i nije ih strah od obaveza koje ona nosi. Takav model pantalonica vole pomalo konzervativni i tradicionalni muškarci.

BERMUDE
Bermude su najomiljeniji model muških pantalona za kupanje. Njih nose muškarci koji su opušteni, dobro se osjećaju u svojoj koži i ne zamaraju se sitnicama. Ali muškarci koji nose bermude u drečavim bojama ili sa izraženim printom vole da budu u centru pažnje i nije im problem da izraze svoja osjećanja. (Naj portal)

:

Zanimljivosti

Misterije: Kako je grad sa 40.000 stanovnika nestao preko noći?

Published

on

Prije oko 4.500 godina nastao je grad Mohendžo-daro, koji se nalazio na području današnjeg Pakistana. Grad je na svom vrhuncu imao i do 40.000 stanovnika. Onda je iznenada nestao u ruševinama.

Mohendžo-daro je jedno od najvećih gradova civilizacije Harapan ili civilizacije doline Inda. Rakhaldas Bandiopadhiai ga je otkrio 1922. godine.

Parirao velikim silama

Tokom 1930-ih, velika iskopavanja su sprovedena na lokalitetu pod vođstvom Sir Johna Marshalla, D.K. Dikshita i Earnesta MCcaya.

Iskopavanja se i dalje sprovode. Međutim, želja mnogih arheologa je da se ovo nalazište maksimalno zaštiti od spoljnih faktora ili da se zatrpa, jer će brzo nestati.

Ovaj grad je, bez sumnje, parirao velikim silama starog Egipta, Mesopotamije i Krita. Život u ovom gradu je trajao jako dugo, on se razvijao i rastao, dok iznenadan nije pao i nestao.

Drugi gradovi civilizacije u dolini Inda propale su otprilike u isto vrijeme.

Inače, Mohendžo-daro u prevodu na znači “Humka mrtvih ljudi”. Prema UNESCO-u, nalazište se prostire na 250 hektara. Ali je samo trećina arheološki iskopana.

Grad je nastao oko 2.500 godina prije nove ere i njegova izgradnja je bila dobro planirana, na šta ukazuje urbani plan grada. Veći dio grada bio je izgrađen od pečene cigle, koje su bile standardizovani građevinski materijal.

Na svom vrhuncu, metropola je imala ravne puteve koji su se ukrštali pod pravim uglom, stvarajući gradske blokove poređane sa gradskim centrima, javnim kupatilima, kulturnim centrima, sakralnim građevinama za sveštenike, složenim sistemom odvodnjavanja i velikom žitnicom.

Ovo je 10 najljepših svjetskih gradova: POGODITE KOJI JE PRVI NA LISTI

Kuće su bile opremljene kupatilima od cigle, a mnoge su imale i toalete. Otpadne vode iz njih su odvođene u dobro izgrađene kanalizacije koje su tekle duž središta ulica, pokrivene ciglama ili kamenim pločama. Cisterne i bunari fino izgrađeni od pečene cigle su održavali javne zalihe pitke vode.

Pored svega što drevni grad jedne civilizacije može da sadrži bilo bi očekivano pronaći i grad mrtvih, odnosno groblje. Ali groblje nije otkriveno. Umjesto toga pronađeni su skeletni ostaci 40 osoba rasuti po čitavom drevnom gradu.

Napušteni grad

Oko 1800. do 1700. godine prije nove ere, Mohendžo-daro biva napušten. Ranije se mislilo da je grad uništen napadom spoljnih neprijatelja, poput indoevropljana. Međutim, nema tragova požara, niti bilo kakve razorne katastrofe.

U slojevima ruševina, pepela i krhotina nađeno je 40 skeleta. Neki su ležali na ulicama u zgrčenim položajima poput žrtava kastastrofalnog događaja.

U prostoriji sa javnim bunarom, u jednom dijelu grada, pronađeni su skeleti dvije osobe za koje se činilo da su očajnički koristile svoje posljednje ostatke energije da se popnu uz stepenice i da izađu na ulicu.

U blizini su ležali prevrnuti ostaci još dvojice. Na drugim mestima u toj oblasti pronađeni su “čudno izobličeni” i nekompletni ostaci devet osoba, vjerovatno bačenih u jamu.

U uličici između dvije kuće u drugoj oblasti, još šest skeleta je bilo prekriveno zemljom.

Često se ova scena na nalazištu dovodila u vezu sa napadom neprijatelja.

Međutim, fizičko antropološka studija Keneta Kenedija dokazala je da oni nisu ubijeni, već da su umrli od nečega drugog što nije ostavilo tragove na skeletnim ostacima.

Uspomene iz sarajevskih kafića: ŠTA PIJEŠ, ŠTA ĆE TI TREBA POPITI?

Budući da je ona sprovedena jako davno, nije na odmet odraditi ponovo antropološku analizu skeleta sa fizičko-hemijskim analizama, prenosi Nova.

Značajni dokazi

Jedna od novijih teorija jeste da je drevni grad pretrpio velike poplave i da su ljudi umrli od posljedica bolesti koje se prenose vodom, kao što je kolera.

Nedavna istraživanja otkrila su značajne dokaze o poplavama u Mohendžo-darou u obliku mnogih slojeva muljevite gline.

Rijeka Ind je bila sklona da promijeni svoj tok i kroz vjekove se postepeno kretala prema istoku, što je povremeno dovodilo do poplava unutar granica grada.

Zaista, činilo se da su masivne platforme od cigli na kojima je izgrađen grad i utvrđenja oko njegovih dijelova dizajnirani da obezbijede zaštitu od takvih poplava.

Uslovi bi bili idealni za širenje bolesti koje se prenose vodom, posebno kolere, iako se ne može dokazati da su se pojavile epidemije kolere.

Možda je u pitanju neka druga zarazna bolest, za koju su neophodna dodatna ispitivanja skeleta, prenosi “sveoarheologiji”.

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending