Pratite nas

Zanimljivosti

SEKS DOKTOR: Šta o njoj/njemu govore kupaći kostimi i gaće?

Published

on

I ovog ljeta, bez obzira na pandemiju Covid 19, i mladi i stari spas od velikih vrućina najlakše su pronalazili i pronalaze na moru, jezeru, planini, bazenu ili nekoj od gradskih ili seoskih plaža. Okruženi tolikim polunagim tijelima, sigurno nećete moći da odolite, a da ne primijetite kupaći kostim ili kupaće gaće.

Proizvođači kupaćih kostima analizirali su svoje potrošače i otkrili da izbor kupaćih gaća i kostima zavisi i od karaktera muškarca i žena koji ih nose. Na osnovu ovih rezultata i vi možete procijeniti šta vas čeka samo na osnovu boje i modela njenog/njegovog kupaćeg kostima ili gaća.

Jednobojni kupaći kostimi
Potpuno bijeli bikini djeluje otmeno, a dama u njemu djeluje hrabro, samopouzdano i pristupačno. Crne ili druge tamne boje odaju da je u pitanju klasična žena, koja je neopterećena glupostima. Sve u svemu, jednobojni bikiniji govore o nekomplikovanoj ženi koja je pravi prijatelj.

Kostimi vrištećih boja
Neonski bikini pokazatelj je samouvjerenosti žene koja ga nosi. Zlatni bikini ukazuje na ljubav prema luksuzu dominantne dame, koja u vezama voli da ima glavnu riječ.

Kostimi na štrafte
Prugice djeluju živahno i veselo i mame poglede svih posjetilaca plaže. Što je kupaći šareniji, to je djevojka otvoreniji tip. Dama koja se odluči za dvobojni prugasti model djeluje sportski, ali i elegantno.

Kostimi na cvjetiće
Cvjetni print ili orijentalni dizajn na bikiniju djeluje razigrano i slatko. Osoba u ovakvom kupaćem kostimu najvjerovatnije je mirna i povučena osoba, koja ne voli da bude u centru pažnje. Žene u cvjetnim bikinijima žele da ostave utisak da su veoma simpatične i fine, što im po pravilu i uspijeva. Previše šareni kostimi otkrivaju romantičnu i ljupku dušu, koja dozvoljava da bude izmanipulisana i često baš i ne zna da se izbori za sebe.

Bikini – Animal print
Žene koje nose bikini sa leopardovom šarom djeluju divlje i pustolovno. Takav model bez sumnje odašilje signale koji pozivaju na flert. Samim tim što u toj mjeri privlači poglede na sebe, muškarci to gledaju kao pozivnicu za nabacivanje. Međutim, iza ove maske često se krije usamljena singl cica, koja čezne za ljubavlju..

Kostimi sa razigranim detaljima
Mašnice ili perlice na gaćicama djeluju seksi, a otkrivaju individualnost i samopouzdanje djevojke koja ga nosi. Ukoliko je bikini previše načičkan kojekakvim džidža-midžama, to govori o nezreloj curi koju je možda najpametnije ipak zaobići.

Sportski kostimi
Ovaj tip žene ne voli da se satima čvari na suncu. One su aktivne, vole da plivaju, rone ili da se igraju loptom u vodi. Nisu opterećene time kako izgledaju na plaži i naprosto ne podnose površnost konkurencije.

USKE BOKSERICE
Minijaturne uske bokserice nose frajeri koji imaju vrlo visoko mišljenje o sebi i svom tijelu, ali i oni koji su skloni pretjerivanju. S ovakvim komadom za plažu treba biti vrlo oprezan jer je tanka granica između visokog samopouzdanja i narcisoidnosti. Isto tako, rijetko kom muškarcu savršeno pristaju.

KLASIKA BOKSERICE
Klasične bokserice, kako tvrde vlasnici najpoznatijih brendova kupaćeg asortimana za muškarce, biraju muškarci koji su spremni za vezu i nije ih strah od obaveza koje ona nosi. Takav model pantalonica vole pomalo konzervativni i tradicionalni muškarci.

BERMUDE
Bermude su najomiljeniji model muških pantalona za kupanje. Njih nose muškarci koji su opušteni, dobro se osjećaju u svojoj koži i ne zamaraju se sitnicama. Ali muškarci koji nose bermude u drečavim bojama ili sa izraženim printom vole da budu u centru pažnje i nije im problem da izraze svoja osjećanja. (Naj portal)

 

Zanimljivosti

Bh. advokati se oglasili povodom pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava o kriptovanim aplikacijama

Published

on

U pojedinim medijima u Bosni i Hercegovini i regionu objavljene su pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra 2024. godine. Ona se odnosi na zakonitost kriptovane aplikacije Encrochat, povodom čega su se oglasili advokati koji pred Sudom BiH zastupaju u predmetima kriptovanih aplikacija.

Izneseni stavovi

– Povodom informacija objavljenih u pojedinim medijima i nekim javnim istupima, uz puno uvažavanje da se u javnosti mogu pojaviti različite interpretacije odluka međunarodnih pravosudnih institucija, kao branioci koji postupaju u krivičnim predmetima u kojima se kao dokazi provode komunikacije iz različitih kriptovanih aplikacija, a u vezi s odlukom Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra ove godine, željeli bismo na ovaj način doprinijeti upoznavanju javnosti s tom odlukom.

Kako su u odnosu na tu odluku izneseni stavovi da ista predstavlja sudsku odluku prema kojoj se ne može ispitivati zakonitost postupka kojim su prikupljani podaci sa kriptovanih aplikacija, smatramo potrebnim da ukažemo na šta se ta odluka zapravo odnosi, kao i na obrazloženje koje je ESLJP dao u toj odluci.

Pomenutom odlukom (a ne presudom), ESLJP je odbacio predstavke aplikanata, britanskih državljana, koje su podnijeli protiv Francuske. Odbacivanje, za razliku od meritornog odbijanja, predstavki znači da je ESLJP našao da nisu ispunjeni svi formalni prethodni uslovi za ispitivanje predstavke u meritumu.

U konkretnom slučaju, ESLJP je takvo odbacivanje predstavki obrazložio time da aplikanti nisu iskoristili djelotvorno pravno sredstvo kojim su pred nadležnim organima Francuske mogli osporavati validnost prikupljenih dokaza.

Pravna sredstva

Prema tome, radi se o jednoj vrlo specifičnoj situaciji koja je isključivo vezana za dvojicu aplikanata i način na koji su prikupljeni dokazi protiv njih, odnosno činjenicu da njih dvojica nisu prije podnošenja predstavki iskoristili sva pravna sredstva vezana za nezakonitost dokaza.

Preduslov iskorištavanja svih efektivnih pravnih sredstava prije podnošenja predstavke je temeljni princip rada i ne samo ESLJP već i Ustavnog suda Bosne i Hercegovine. Predstavke aplikanata koje ne zadovolje ovaj prvi eliminatorni test, neće uopšte biti meritorno razmatrane.

Nije u tom smislu uopšte zanemarivo da se predmetna odluka odnosi na krivični postupak koji uključuje i Evropski istražni nalog kao institut koji je precizno regulisan Direktivom Evropske unije, te kao takav, može se slobodno reći, ne može imati direktnu primjenu na države van Evropske unije – ističe grupa bh. advokata koju čine Nermin Mulalić, Tatjana Vasić, Lejla Čović, Sabina Mehić, Nina Kisić, Jasmin Alikadić, Matteo Gadžić i Lejla Babić.

Odluka ESLJP

Dodaju da se ne može, stoga, uopšte govoriti da odluka ESLJP može imati bilo kakve, a posebno ne tako dalekosežne posljedice na bilo koji drugi postupak u bilo kojoj jurisdikciji, a kako se to u javnosti želi prikazati.

– Željeli bismo ovim putem pozvati i širu i stručnu javnost da se upoznaju sa sadržajem odluke ESLJP koja je dostupna na internet stranici tog Suda i na linku kažu bh. advokati.

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending