Pratite nas

Parapsihologija

Kantri pjevač otvorio “bar pakla”: UZ MUZIKU I PIĆE ZAGARANTOVANI I DUHOVI!?

Published

on

“Bobi Mekejev muzički svijet”, noćni bar u Vilderu, pored autoputa, otvoren je septembra 1978. godine i od tada vlasnik, kantri muzičar i pjevač Robert Rendal – “Bobi” Mekej, svakog petka i subote zabavlja goste koji su poklonici nešvilskih zvijezda.

Sablasti koje se u njemu zadržavaju legende povezuju sa mračnom istorijom mesta, ubistvima i satanističkim ritualima koji su tamo održavani. Ima ih koji sumnjaju da je to sve samo dobar “marketing”, kreiran da se privuku gosti, ali postoje čudne koincidencije koje se ne mogu objasniti na racionalan način.

Posjetioci, osim uživanju u pivu i kantri akordima, mogu da računaju i na druga iznenađenja, na koja ih upozorava tabla na ulazu, jer na njoj piše da je bar opjednut duhovima koji su spremni svašta da urade i da za njihove postupke, kao i za to što se može dogoditi gostima vlasnik i menadžment firme ne snose odgovornost!

Bobi Mekej je dugo odbijao da povjeruje u bilo kakve priče koje su kolale o “nečistim silama”, a zatim, kada se suočio sa njima, bar se našao na svim televizijskim mrežama koje se bave onostranim fenomenima. Ovaj kantri-bar oni najčešće nazivaju “kapijom pakla” ili “portalom za pakao”!

Na mjestu sadašnjeg noćnog kluba, 1850-tih godina podignuta je klanica i poslije četiri decenije prestala sa radom, a zgrada je ostala napuštena. Tačnije, u njoj se grupa lokalnih satanista sastajala, u podrumu sa dubokim bunarom. Među njima su bili i Skot Džekson, student stomatologije, i Alonso Voling, student medicine, koji su koristili podzemlje za rituale, a bunar za žrtvovane životinje.

Bezglava prikaza…

Perl Brajan (22) , ljepotica iz ugledne i bogate porodice, zaljubila se u Skota Džeksona, ali on prema njoj nije gajio osjećanja. Nakon što je ostala u drugom stanju, Perl je sa Skotom i Alonsom tajno otišla na abortus. Umjesto ljekaru, odveli su je u Alonsov stan, gdje je Skot pokušao da u petom mjesecu trudnoće izazove pobačaj kokainom, a pošto nije uspio, pokušao je da obavi abortus zubarskim spravama!

Perl je krvarila, oni su se uplašili i odveli je blizu klanice, gdje su je ubili tako što su joj odsjekli glavu. Nakon hapšenja, Džekson i Voling su priznali zločin ali na suđenju nisu hteli da otkriju šta su uradili sa njenom glavom.

Prema legendi, Perlina glava je poslužila u satanističkom ritualu i završila u bunaru. Ubice su se plašile “sataninog gnjeva” ako to otkriju. Alonso Voling, dok su mu namicali omču je rekao da će se poslije smrti vratiti i osvetiti svima koji su umiješani. Poslije toga su bezglavu prikazu viđali na mjestu klanice.

Početkom 20-tih godina 20 vijeka, u novoj zgradi otvorena je gostionica i ona je, u vrijeme prohibicije, postala poznata kao “spikizi”, u kojem se točio alkohol i kockalo do besvjesti, a mnogi koji su tom prilikom “nestali”, bili su, najvjerovatnije, ubijeni i bačeni u bunar.

Poslije ukidanja prohibicije, 1933. godine, bar je kupio E. A. Bredi, zvani Bak. Pretvorio ga je u uspješnu tavernu i kasino, sve dok taj njegov uspjeh nije zapao za oko “gangsterskom sindikatu” iz Sinsinatija. Kafanu je prodao gangsterima. Na odlasku je prokleo mjesto da nikada ne bude uspješno kao kockarnica, a 1965. izvršio je samoubistvo.

To što sadašnji vlasnik – Robert Rendel Mekej, nosi isto ime i prezime kao nesretni ljubavnik, legenda povezuje sa posmrtnom vezanošću Džohane za lokal, iza čije prikaze ostaje intenzivan miris parfema od ruže

Novi vlasnik otvorio je noćni klub-kockarnicu sa kockarskim aparatima i nazvao je “Latinski kvart”. Bredijeva kletva se ostvarila kada je 1955. lokalni šerif upao i kovačkim čekićem porazbijao aparate i kockarske stolove. Vlasnik je imao kćerku Džohanu, koja se zaljubila u pjevača Roberta Rendela, koji je tu nastupao, i sa njim zatrudnila.

Kada je saznao, otac je eksplodirao od bijesa, uhvatio sa svojim ljudima pjevača i objesio ga u garderobi! Džohana je pokušala da otruje oca, a zatim je izvršila samoubistvo trovanjem. Bila je u petom mjesecu trudnoće.

Loša sreća nastavila je da prati vlasnike taverne, koja je 70-ih postala poznata kao “Hard rok kafe”, da bi 1978, poslije jedna pucnjave sa fatalnim ishodom, bila zatvorena.

Onda se pojavio Bobi Mekej i, spojivši “muzički svet” sa svijetom duhova, uspijeva više od četiri decenije da prevaziđe zle kobi prošlosti koje prate to mjesto, iako gosti i zaposleni redovno viđaju duhove.

Zahvaljujući tome što je drumska krčma, pored gradića od samo 3.000 stanovnika, proglašena “jednim od deset najopjednutijih mjesta u SAD”, turističke agencije redovno dovode grupe radoznalaca, željnih da se lično uvjere u postojanje sablasti. Redovno dolaze i istraživači paranormalnih pojava, usamljeni “lovci na duhove” kao i udruženja, sa najsavremenijom opremom i mernim instrumentima sposobnim da registruju zvučne i vizualne manifestacije “s onog svijeta”. (Naj portal)

Parapsihologija

Kad god se pojavi, donosi nesreću: RIBA SUDNJEG DANA NA OBALAMA KALIFORNIJE

Published

on

Izuzetno rijetka riba, poznata kao “riba Sudnjeg dana”, ponovo je primijećena na obali Encinitasa u Kaliforniji. Ovo je treći put u posljednja tri mjeseca da je ova vrsta primijećena u Kaliforniji, a samo je 22. put zabilježena tokom posljednjeg vijeka, piše CNN.

Alison Laferiera sa Instituta za okeanografiju Scripps pri Univerzitetu u Kaliforniji pronašao je 6. novembra ribu dugu preko 2.7 metara na obali Grandvju biča u San Dijegu.

Uginula riba potom je uklonjena od strane Nacionalne administracije za okeane i atmosferu (NOAA) i prebačena u Naučno-istraživački centar za ribarstvo na jugozapadu, kako je navedeno u objavi u objavi Instituta na Fejsbuku.

“Uzeli smo uzorke i zamrzli primjerak dok čekamo dalja istraživanja i konačno očuvanje u Kolekciji morskih kičmenjaka – istakao je Ben Frable, menadžer Kolekcije morskih kičmenjaka Scripps-a, u objavi.

Japanska mitologija povezuje pojavu ove ribe u plitkim vodama sa predznacima zemljotresa i cunamija, prema Atlas Obscura.

Godine 2011. najmanje desetak primjeraka ove ribe prijavljeno je na japanskoj obali neposredno prije nego što je Japan doživio najveći zabilježeni zemljotres u martu 2011. godine, navode podaci Ocean Conservancy.

Pojavile su se teorije da tektonski pomaci koji prethode zemljotresima ubijaju ovu vrstu, uzrokujući da se ribe zapljusnu na plaže neposredno prije nego što zemljotres pogodi, navodi Natural World Facts. Međutim, istraživanje iz 2019. godine nije pronašlo nikakvu povezanost između zapažanja ove ribe i pojave zemljotresa u Japanu, kaže GeoScience, prenosi CNN.

Ova takozvana „riba Sudnjeg dana“ rijetko se viđa i još uvijek nije potpuno poznata naučnicima, prema Ocean Conservancy, jer uspijeva u najmanje istraženom ekosistemu mora: mezopelagijskoj zoni, koja se nalazi čak 9 kilometara ispod površine okeana. (Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending