Pratite nas

Zanimljivosti

Kako se snalazi žena sa najvećim stopalima na svijetu: NOSI CIPELE BROJ 50 I KUPUJE IH NA MUPŠKOM ODJELJENJU

Published

on

Da je odabrati pravi model cipela koji odgovara vašim stopalima tako lako, Pepeljuga nikada ne bi natrag dobila svoju staklenu cipelicu. Već bi neka druga dama uspjela da je obuje i tako je liši princa i života na dvoru.

Šalu na stranu, odabir pravog modela cipela za žene je često živa muka. Ne samo da ne smiju da žuljaju, već i visina potpetice treba da bude odgovarajuća, mora da ima odgovarajući “pad”, da prate širinu stopala, da ne budu uzane, a ni široke… A kako odabrati obuću ako ste vlasnica najvećih stopala na svijetu?

Koliko je to komplikovana “rabota” najbolje zna Engleskinja Džuli Felton, koja cipele kupuje isključivo na muškom odjeljenju.

Žiteljka malog britanskog grada Elsmer Džuli Felton (53) u svakom smislu “ističe”. Engleskinja koja radi kao farmaceut je visoka 196 centimetara, ali na njenu sreću ima dobar “temelj” da tu visinu izdrži. Džuli nosi cipele broj 50 i smatra se ženom sa nejvećim stopalima u Evropi – duga su nešto malo više od 30 centimetra.

Kako je otkrila za britanske medije, patike i čizme mora da kupuje na muškom odjeljenju, a čak ni tamo nema garanciju da će naći svoj broj. Džuli se u aprilu 2019. udala za Stiva Evansa, koji je pet centimetara niži od nje. Očekivano, pripreme za vjenčanje nisu tekle glatko…

“Koliko znam, ja sam vlasnica najvećih stopala među ženama u svojoj zemlji, a vjerovatno i svijetu. Nadam se da neko zna gdje mogu da se nabave cipele za vjenčanje u mojoj veličini sa štiklom. Kao i svaka druga mlada, želim da izgledam savršeno od glave do pete”, ispričala je tada Džuli.

Inače, ova netipična dama ima već jedan brak iza sebe. Za prvo vjenčanje, koje je bilo prije 28 godina, morala je od obućara specijalno naruči da joj se naprave cipele po njenim mjerama. Nažalost, obuću nije sačuvala. Odmah nakon ceremonije, prefarbala ih je u praktičnu crnu boju. (Naj portal)

Zanimljivosti

Veliki planovi Rotary Cluba Cazin, prvo pomažu Gradskom dječijem obdaništu

Published

on

Rotary Club Cazin već u prvim mjesecima postojanja napravio je zapažene rezultate.

Ovaj klub je predstavljen u junu na Konferenciji Distrikta 1910, kojem pripadaju i bosanskohercegovački klubovi, a njegova prva predsjednica je Esmira Kapić.

Rotary Club Cazin ima 23 člana, među kojima su uspješni doktori, ekonomisti, te biznismeni poput Refika Rošića, Mensura Mulalića, Suada Beširevića, Enesa Harbaša, Azre Bajrić, Minke Seferagić….

– Svi naši članovi su visokoobrazovani i lideri u svojoj struci. Zadovoljna sam šta smo sve učinili u vrlo kratkom roku. Bilo je malo teže i malo više posla nego što sam pretpostavljala. Naš prvi projekat vezan je za Gradsko dječije obdanište u Cazinu. S tim smo se predstavili na Distriktnoj konferenciji u Sarajevu, kada smo zvanično primljeni u Rotary zajednicu. Planiramo omasoviti članstvo dodatnim kvalitetnim ljudima koji mogu uložiti vrijeme i novac u naše humanitarne akcije – kaže Esmira Kapić.

Rotary Club Cazin ima velike planove za narednu godinu.

– Prvo moramo završiti realizaciju dva projekta koja smo započeli. To su donacija knjiga za kantonalnu Gradsku biblioteku „Bibliobus“. Potom donacije kindl čitača i knjiga za našu Gradsku biblioteku Cazin. Planiramo završiti naš prvi projekat edukativnog karaktera vezano za dentalnu medicinu i zaštitu zuba kod najranijeg uzrasta djece, koji je obuhvatio sve dječije vrtiće i osnovne škole.

Tu su i projekti vezani za djecu u Centru za razvoj inkluzivnih praksi, humanitarno veče u kojem bi klub imao otvorena vrata za sve građane, i, naravno, prihod bi usmjerili u naše humanitarne akcije.

Namjeravamo posjetiti Rotary Clubove u BiH koji budu imali proslave godišnjica i pokušati ostvariti kontakt i trajne veze sa nekim od Clubova u susjednoj Hrvatskoj – kaže Esmira Kapić. Ona je, inače, i vlasnica firme za računovodstvo i reviziju doo „Rew-Est“ Cazin.

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending