Pratite nas

Zanimljivosti

Da li imate lak san ili ni zemljotres ne može da vas probudi: KOJA STE VRSTA SPAVAČA – TESTERA, PRIČALICA ILI BROJAČ OVACA?

Published

on

S obzirom da dobar deo života provedemo spavajući, zanimljivo je pogledati u koji tip spavača spadamo. Da li ste laki na snu ili ni zemljotres ne može da vas probudi? Ili možda pričate u snu i svom partneru iznova priređujete noćna iznenađenja. Da li ste znali da postoji sedam tipova spavača:

1. Pričalica
Ovaj tip spavača redovno svojim noćnim avanturama uveseljava partnera. On priča u snu i najčešće toga nije ni svjestan. Na njegovom repertoaru najčešće su teme koje ga muče u stvarnosti kao što su problemi na poslu, svađa s prijateljima, nenajavljena posjeta roditelja… Ujutro se često postidi, ali dobra strana je da je takvo ponašanje rijetko i da ne traje dugo. Jedini problem je ako kaže nešto što onaj ko leži pokraj njega ne bi smio da čuje.

2. Hrče kao testera
Kod ovog tipa spavača ne pomaže ni gurkanje laktovima, okretanje na bok pa čak ni zviždanje. Testera svojim noćnim zvucima redovno budi partnera, ali i sve ukućane. On spada u grupu od 40 odsto muškaraca i 25 posto žena koje muči hrkanje.

3. Brojač ovaca
Ovom tipu spavača krevet ne donosi nimalo odmora. On po cijelu noć ne može oka da sklopi, nesanica je njegov vjerni pratilac. I dok noć još i nekako može da podnese, jutra su mu skoro nepodnošljiva. Umor je toliko veliki da ne može da se koncentriše na poslu ili u školi.

4. Zemljotres? Koji zemljotres?!
Ovaj tip ima dubok san i najčešće prespava nevrijeme, svađu komšija pa čak i zemljotres. On se toliko raduje odmoru da lako zadrijema i popodne, a ujutro najviše od svega voli da pomjeri budilnik za dodatnih 10 minuta.

5. Spava kao zec
Ovom tipu spavača ne pomažu ni maske za oči, ali ni čepići za uši. On čuje i najmanji šum, zatvaranje vrata ili puštanje vode u WC-u. Njegov san je lagan, ali može da mu pomogne vježbanje. Umor će ga brže savladati i njegov će san biti kvalitetniji.

6. Nemam ja vremena za spavanje
Ovaj tip spavača misli da spavanjem samo gubi dragocijeno vrijeme. On se budi u tri sata ujutro i priprema projekat za posao, ali zato često jedva otvara oči kad je najpotrebnije.

7. Sve po propisima
Ovaj spavač ne spava duže od preporučenih sedam sati, diže se u cik zore i prava je jutarnja ptica. Ne želi da ga išta ometa za vrijeme sna pa sklanja mobilni i TV iz spavaće sobe, a zavjese uvijek navlači tako da ne može da se probije nijedan zrak sunca. (Naj portal)

PROČITAJTE I OVO:

Jeste li delfin, vuk, medvjed ili lav: VRIJEME BUĐENJA OTKRIVA NAŠ KARAKTER!

Zanimljivosti

VIDEO Snimak se širi internetom: Muškarac odmarao ispred kuće kada je u dvorište ušetao medvjed

Published

on

VIDEO Snimak se širi internetom: Muškarac odmarao ispred kuće kada je u dvorište ušetao medvjed

Stariji muškarac u Americi susreo se s medvjedom u vlastitom dvorištu, a njegova reakcija postala je hit na društvenim mrežama.

Oči u oči

Victoria Payne objavila snimku s nadzorne kamere postavljene na kući suprugovih roditelja.

Na snimku se jasno vidi kako stariji muškarac leži na stolici u dvorištu. U jednom trenutku na stepenicama se pojavio ogroman medvjed, koji je pogledao u čovjeka te nastavio svojim putem.

– Čovječe, došao je medvjed, oči u oči smo – viknuo je supruzi koja je u tom trenutku bila u kući.

Ona mu je uspaničeno rekla da se odmah skloni, no muškarac se se nije pomjerio već se počeo smijati.

Smirena reakcija muškarca koji se susreo s medvjedom oduševila je ljude na društvenima mrežama.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Layne (@vic_pooch)

“Reagirao je kao da mu je prišao pas”, “Ne mogu procijeniti je li ovaj muškarac nesposoban za preživljavanje ili potpuno suprotno”, “Medvjed zna ko je ovdje glavni”, neki su od komentara.

Bliski susret

Upravo ovako stručnjaci za divlje životinje savjetuju da se treba ponašati u slučaju bliskog susreta s medvjedom. The Washington Post pisao je kako se ni u kojem slučaju ne smije trčati ili raditi nagle pokrete. Jedan od razloga je taj što će medvjed onda čovjeka smatrati plijenom ili će misliti da je ugrožen pa će napasti.

Drugi razlog je taj što čovjek ne može dovoljno brzo pobjeći jer neke vrste medvjeda mogu trčati brzinom i do 50-ak kilometara na sat. Penjanje na drvo također neće biti od velike pomoći jer su medvjedi u tome izvrsni pa će se bez problema popeti za čovjekom.

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending