Pratite nas

Zdravlje i ljepota

BUBREZI: Čajevi koji spašavaju od kamenca

Published

on

Dobar rad bubrega omogućava i odličnu apsorpciju hranljivih sastojaka iz namirnica, kvalitetnije apsorbovanje nutrijenata i vitamina, jačanje imuniteta i dobijanje više energije.

Za bolji rad bubrega, a tako i kompletnog organizma, ne bi bilo loše da u svoje navike svrstate konzumiranje čaja za bubrege. Najbolja su opcija prirodni sastojci provjerenog porijekla.

Čaj od peršuna
Iako se peršun prvenstveno koristi kao začin, može poslužiti i kao odličan čaj za bubrege. Prepun je minerala i vitamina poput kalcijuma, kalijuma i gvožđa i vitamina C koji sadrži čak više nego limun. Sadrže i antioksidanse koji imaju važnu ulogu u zaštiti organizma od bolesti i razvoja tumorskih ćelija. Čaj od peršuna je diuretik pa čisti kožu.

Priprema se od 15 grama lišća peršuna koje se treba preliti kipućom vodom i ostaviti da odstoji do deset minuta,.

Čaj od maslačka
Maslačak se već dug niz godina koristi kao ljekovita biljka, a za pripremu čaja za bubrege mogu se koristiti svi dijelovi biljke, ali samo morate biti oprezni jer je korijen maslačka intenzivnog ukusa. Sadrži vitamine A, B, C, E i K, gvožđe, magnezijum, kalijum, kalcijum i insulin koji podstiče rast dobrih bakterija u organizmu. Ovaj napitak djeluje kao diuretik, pomaže zdravlju jetre i ima mogućnost prevencije infekcija mokraćnog sistema.

Čaj od smreke
Čaj od plodova smreke može biti jako dobar prirodni lijek jer ima antibakterijska i antifungalna svojstva, pomaže kod urinarnih infekcija i problema sa probavom. Ovaj čaj za bubrege pomaže i kod dijabetesa i smanjue nivo lipida u krvi. (Naj portal)

Zdravlje i ljepota

Efikasno liječi promuklost i upalu grla: KAKO KORISTITI SENF KAO MELEM ZA BROJNE TEGOBE

Published

on

Foto: State Urgent Care

Efikasno liječi promuklost i upalu grla: KAKO KORISTITI SENF KAO MELEM ZA BROJNE TEGOBE

Senf je gotovo neizostavan kao dodatak jelu, kada su u pitanju đakonije od mesa. On možda ne spada u namirnice koje se smatraju važnim prirodnim lijekovima, ali nije loše da znate kako tačno on može da utiče pozitivno na vaš organizam.

Korištenje senfa se ponekad preporučuje u medicinske svrhe, jer on u sebi sadrži ljekovita svojstva slačice, koja je osnovni sastojak ovog namaza. Ovo je naročito slučaj ako je senf domaći i ako ne sadrži vještačke boje i arome.

Senf je bogat željezom, fosforom, magnezijumom, selenom i natrijumom. Sadrži brojne proteine i vitamin A. Hladan vazduh u toku zime često prouzrokuje promuklost i upalu grla. U tim slučajevima, domaći preparat koji sadrži senf, može da vam pomogne.

Potrebni su vam senf, sok od pola limuna, kašičica soli, kašičica meda. Sve se kuha u pola šolje vode oko 10 minuta, pa kada se ohladi, isperite grlo, po gutljaj-dva dok se sve ne potroši.

Ne biste možda ni pomislili na to, ali ako senf namažete na mišić pod upalom, lakše ćete se riješiti i tog problema. U te svrhe može se napraviti i kupka od vruće vode, senfa i jedne kašičice morske soli.

Slična kupka, samo sa manjom količinom sastojaka, može da se koristi i kada su u pitanju bolne i otečene noge. Pojedina istraživanja koja su sprovedena u posljednjih nekoliko godina, ukazala su čak i na antikancerogena djejstva senfa, odnosno slačice. (Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending