Pratite nas

Zanimljivosti

Ispovijest muškarca koji je svih 365 dana u godini želio seks sa ženom: USPIO SAM 36 PUTA, OSTALE DANE ME ODBIJALA

Published

on

Mnogi se sjećaju strastvenih noći i uzburkanih strasti dok nisu bračne dužnosti, posao i djeca došli na red. Pojedini parovi, ma koliko pokušavali da odvoje vrijeme za sebe, nikako ne mogu da usklade odlaske u krevet u isto vrijeme. Pogotovo je u braku problematičan zajednički odlazak u krevet, a nisu rijetki oni koji su se požalili da im je se*sualni život drastično slabijeg intenziteta otkad su u braku.

Snimak koji je počeo da se širi internetom i proslijeđuje je onaj na kome muž čeka ženu, koja se sprema da zajedno izađu negdje. Dama dolazi u crnom korsetu i bijeloj slojevitoj dugoj suknji, držeći crni sako i zlatnu torbicu u ruci. Muškarac joj se obraća riječima “Moja voljena ženo”, a onda kreće da obrazlaže svoj problem, zbog nedovoljnog ispunjavanja “bračnih dužnosti”.

„Mojoj voljenoj ženi. U posljednjih godinu dana pokušao sam da vodim ljubav sa tobom 365 puta. Uspio sam 36 puta. To je u prosjeku jednom u 10 dana. Slijedi lista razloga zbog čega ostalih dana nisam uspio:

“Prevruće je”, 16 puta

“Prehladno je”, 3 puta

“Preumorna sam”, 19 puta

“Prekasno je”, 16 puta

“Prerano je”, 9 puta

Pravila se da spava, 35 puta

“Nisam raspoložena”, 21 put

Pazi na kosu, 28 puta

“Da li samo na to misliš?!”, 83 puta – čuje se na snimku na Instagramu.

Najviše smijeha izazvala je stavka kada se supruga pravila da spava, kako bi izbjegla odnose sa mužem, a odmah za njom je i ona da joj je 28 puta tokom godine smetalo da vodi ljubav sa suprugom, zato što je pazila na frizuru.

Video je dobio 17.000 sviđanja, a uslijedio je veliki broj komentara.

„Genijalno! – Kako će ovdje pasti za godinu dana razvod. Ovog žena vara 100%

Otkud sad ovu ne boli nikad glava? Ima i obrnutih slučajeva. Ja ne vjerujem da ima obrnutih slučajeva, ko bi ikad ženu odbio?!

Ali zato ima onih kojima neće biti ni hladno, ni prevruće, ni umorna, ni kasno je, ni rano je. Mislite o tome! (Naj portal)

Zanimljivosti

Bh. advokati se oglasili povodom pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava o kriptovanim aplikacijama

Published

on

U pojedinim medijima u Bosni i Hercegovini i regionu objavljene su pogrešne interpretacije odluke Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra 2024. godine. Ona se odnosi na zakonitost kriptovane aplikacije Encrochat, povodom čega su se oglasili advokati koji pred Sudom BiH zastupaju u predmetima kriptovanih aplikacija.

Izneseni stavovi

– Povodom informacija objavljenih u pojedinim medijima i nekim javnim istupima, uz puno uvažavanje da se u javnosti mogu pojaviti različite interpretacije odluka međunarodnih pravosudnih institucija, kao branioci koji postupaju u krivičnim predmetima u kojima se kao dokazi provode komunikacije iz različitih kriptovanih aplikacija, a u vezi s odlukom Evropskog suda za ljudska prava (“ESLJP”) od 17. septembra ove godine, željeli bismo na ovaj način doprinijeti upoznavanju javnosti s tom odlukom.

Kako su u odnosu na tu odluku izneseni stavovi da ista predstavlja sudsku odluku prema kojoj se ne može ispitivati zakonitost postupka kojim su prikupljani podaci sa kriptovanih aplikacija, smatramo potrebnim da ukažemo na šta se ta odluka zapravo odnosi, kao i na obrazloženje koje je ESLJP dao u toj odluci.

Pomenutom odlukom (a ne presudom), ESLJP je odbacio predstavke aplikanata, britanskih državljana, koje su podnijeli protiv Francuske. Odbacivanje, za razliku od meritornog odbijanja, predstavki znači da je ESLJP našao da nisu ispunjeni svi formalni prethodni uslovi za ispitivanje predstavke u meritumu.

U konkretnom slučaju, ESLJP je takvo odbacivanje predstavki obrazložio time da aplikanti nisu iskoristili djelotvorno pravno sredstvo kojim su pred nadležnim organima Francuske mogli osporavati validnost prikupljenih dokaza.

Pravna sredstva

Prema tome, radi se o jednoj vrlo specifičnoj situaciji koja je isključivo vezana za dvojicu aplikanata i način na koji su prikupljeni dokazi protiv njih, odnosno činjenicu da njih dvojica nisu prije podnošenja predstavki iskoristili sva pravna sredstva vezana za nezakonitost dokaza.

Preduslov iskorištavanja svih efektivnih pravnih sredstava prije podnošenja predstavke je temeljni princip rada i ne samo ESLJP već i Ustavnog suda Bosne i Hercegovine. Predstavke aplikanata koje ne zadovolje ovaj prvi eliminatorni test, neće uopšte biti meritorno razmatrane.

Nije u tom smislu uopšte zanemarivo da se predmetna odluka odnosi na krivični postupak koji uključuje i Evropski istražni nalog kao institut koji je precizno regulisan Direktivom Evropske unije, te kao takav, može se slobodno reći, ne može imati direktnu primjenu na države van Evropske unije – ističe grupa bh. advokata koju čine Nermin Mulalić, Tatjana Vasić, Lejla Čović, Sabina Mehić, Nina Kisić, Jasmin Alikadić, Matteo Gadžić i Lejla Babić.

Odluka ESLJP

Dodaju da se ne može, stoga, uopšte govoriti da odluka ESLJP može imati bilo kakve, a posebno ne tako dalekosežne posljedice na bilo koji drugi postupak u bilo kojoj jurisdikciji, a kako se to u javnosti želi prikazati.

– Željeli bismo ovim putem pozvati i širu i stručnu javnost da se upoznaju sa sadržajem odluke ESLJP koja je dostupna na internet stranici tog Suda i na linku kažu bh. advokati.

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending