Pratite nas

Zdravlje i ljepota

Eliminišite pomorandžinu koru: EFIKASNO RJEŠENJE JE ULJE BREZE PROTIV CELULITA

Published

on

Postoji postupak kako je najbolje koristiti ulje breze protiv celulita. Naravno, ne treba čekati posljednji momenat. Treba krenuti ranije za odgovarajuće rezultate onda kad treba, to svi znaju.

Kod uljanih tretmana naročito je važno poštovati sve korake. Ulje ima taj nezgodan običaj da se zadrži na površini kože i napravi grudvice ako se koža ne pripremi dovoljno dobro.

Zato, prvi u nizu koraka je:
Najbolje je sve što se maže namazati neposredno poslije tuširanja. Koža je tada najspremnija da upija. Pore su otvorene. Tokom tuširanja, odlično je ispilingovati kožu. Piling treba da bude blag, sa nevelikim česticama, niko ne želi ogrebotine po koži.

On se može raditi i nekom rukavicom za tuš piling, a može i nekim blagim sredstvom. Otklanjanje viška izumrle kože koja se tokom dana stvori omogućiće da ulje prodre dublje u donje slojeve kože, bez stvaranja grudvica.

I mazanje i piling se obavljaju pokretima odozdo na gore.

Male čestice pilinga su dobre da se pilingujete svakog dana, tako da o tome ne treba da brinete, ne možete pretjerati.

Ulje je slijedeći korak.
Sve uljane strukture možete u kožu umasiravati dok je vlažna, ne morate je sušiti. Tako će upijanje biti brže.

Ipak, i ako se osuši, nije problem, samo morate čekati duže. Pokreti su, kao što smo već napomenuli, odozdo, na gore.

Potrebno je nanijeti ga na sve dijelove tijela koji su problematični. Pokreti umasiravanja treba da budu kružni i da se ponavljaju sve dok se ulje ne upije. Kombinovati ih sa štipkanjem dijelova tijela. Dakle, kružno, pa štipkanje. Tako barem neko vrijeme, dok se ulje dovoljno utrlja da ne ostavlja masne tragove. Maderoterapija tijela je odlična takođe uz upotrebu ovog ulja.

Ovo obavezno treba raditi uveče, a po mogućnosti i ujutru. Da, malo je komplikovanije tada. Ujutru smo uglavnom u žurbi. Lakše je koristiti neku gelastu strukturu, za koju ne moramo čekati da se upije i koja neće ostaviti masne fleke. (Naj portal)

Zdravlje i ljepota

Pet iznenađujućih namirnica koje povećavaju šećer u krvi i uzrokuju debljanje

Published

on

Šećer u krvi ili glukoza je glavni izvor energije za tijelo, a održavanje uravnoteženih i stabiliziranih nivoa je od suštinskog značaja za cjelokupno dobrobit.

Kada jedemo, ugljikohidrati se razlažu na glukozu, koja ulazi u krvotok. Iako nije tajna da grickalice pune šećera mogu uzrokovati skokove šećera u krvi, neke svakodnevne namirnice mogu imati isti učinak.

Žitarice

Žitarice su popularna namirnica za doručak koja se može naći u gotovo svačijoj ostavi. Ali mnoge komercijalno dostupne žitarice mogu uzrokovati skokove šećera u krvi zbog visokog nivoa rafiniranih ugljikohidrata i dodanih šećera.

Čak i one koje se prodaju kao “zdrave” ili “cjelovite žitarice” mogu sadržavati značajne količine skrivenog šećera, koji se brzo razlaže u glukozu, što dovodi do brzog povećanja nivoa šećera u krvi.

Pomfrit

Stavke iz menija brze hrane možete povezati s debljanjem, ali oni također mogu utjecati na nivo šećera u krvi. Obično se ovi krumpiri prže u dubokom ulju u nezdravom ulju, što može povećati njihov sadržaj kalorija i masti, ali glavna briga su rafinirani ugljikohidrati. Oni se brzo razlažu u šećer u krvotoku.

Započnite jutro sa gutljajima ovog napitka: TOPI SALO I DAJE ENERGIJU

Pomfrit sadrži transmasti koje doprinose upali i otpornosti na inzulin ometajući normalnu funkciju inzulina. Također, transmasti su povezane s povećanjem visceralne masti, koja se skladišti oko unutrašnjih organa.

Voćni sok

Voćni sokovi možda zvuči zdravo, ali vjerovali ili ne, mnogi od njih sadrže puno šećera sa jedva ikakvim vlaknima. Voćni sokovi su često koncentrirani izvori prirodnih šećera, poput fruktoze, koji se brzo apsorbiraju u krvotok. Za razliku od cijelog voća, ovim sokovima nedostaju vlakna koja pomažu u usporavanju apsorpcije šećera.

Voćni sokovi s umjetnom aromom s velikim količinama dodanih šećera su najgori za debljanje i šećer u krvi. To obično uključuje stvari poput voćnog punča, limunade, havajske punč, high-c i voćnih koktel sokova. Ovi voćni sokovi sadrže vrlo malo voća, ako ih uopšte ima.

Zaslađeni jogurti

Mnogi zaslađeni jogurti se obično prodaju na način da mislite da su zdravi za vas. Dok jogurti poput običnog grčkog jogurta imaju mnogo prednosti, drugačija je priča sa zaslađenim, prerađenim jogurtima. Zaslađeni jogurti često sadrže velike količine dodatih šećera, koji se brzo apsorbiraju u krvotok. Kao i ostala spomenuta hrana i pića, i ovi jogurti dovode do brzog povećanja nivoa glukoze u krvi.

Konzervirano voće u sirupu

Iako voće može biti odličan izbor za cjelokupno zdravlje, važno je zapamtiti da ono ima svoje prirodne šećere u sebi. Dakle, kada je u pitanju konzervirano voće s dodatkom sirupa, sirup koji se koristi često ima previše šećera kao što je kukuruzni sirup sa visokim sadržajem fruktoze ili obični šećer. Ovi dodani šećeri značajno povećavaju ukupan sadržaj šećera u voću.

Voće u konzervi koje se čuva u sirupu nije samo po sebi ekvivalentno voću. U sirupu je obično mnogo dodatog šećera da bi se sačuvao. se čuvaju u vodi, što može smanjiti dodane šećere bio na voću.

 

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending