Pratite nas

Sudbine

Žena za Ginisa: PREVARILA MUŽA SA 88 MUŠKARACA

Published

on

Među njenim proscima bili su ministri, holivudski glumci i članovi kraljevske porodice, zbog čega je dobila nadimak „Prljava vojvotkinja“. Ona je takođe bila podvrgnuta tada najdužem i najskupljem razvodu u britanskoj istoriji. Predsjedavajući sudija lord Vitli nazvao ju je “potpuno promiskuitetnom ženom čiji điđi miđi apetit može da zadovolji samo veliki broj muškaraca“.

Njeno ime je Margaret Vigam i o njoj BBC snima mini seriju.

Rođena je 1912. godine, kao jedino dijete škotskog milionera.Njen biograf Lindsi Spens opisao ju je kao „tatinu djevojčicu sa odsutnim ocem, koja živi sa ljubomornom majkom koja je nastojala da podsjeti Margaret na svaki njen nedostatak”.

Kao mladoj ženi, njena ljepota je bila poznata u društvu i udvarali su joj se prinčevi i milioneri. Imala je samo 15 godina kada je zatrudnila sa budućom filsmkom zvijezdom Dejvidom Nivenom, koji je bio dvije godine stariji od nje. Njen bijesni otac je zahtijevao momentalni prekid trudnoće.
Bila je mlada, lijepa i duhovita žena. U njen dom su između ostalih dolazili i glumac Keri Grant kao i naftni tajkun Džej Pol Geti.

Njena porodica se možda nadala da će ući u mirnije vode kada se udala za američkog golfera i kockara Čarlsa Svinija 1933. Umjesto toga, policija je bila primorana da zatvori puteve dok je 3.000 građana Londona pokušavalo da upadne na vjenčanje. Rodila je troje djece od toga jedno je bilo mrtvo na rođenju. Razveli su se 1947. Nekoliko godina ranije, ona je za dlaku preživjela pad niz šaht lifta. Godine 1951. udala se za Iana Daglasa Kembela, 11. vojvodu od Argila. Vojvodi je ovo bio treći od njegova četiri braka.

“Imala sam bogatstvo, imala sam dobar izgled. Kao mlada žena, stalno su me slikali, pisali, laskali, divili mi se i bila sam uvrštena na listu deset najbolje obučenih žena na svijetu. Postala sam vojvotkinja i gospodarica istorijskog zamka. Život mi je bio posut ružama”, govorila je jednom prilikom Margaret.

Živjeli su u luksuzu, skijajući u Švajcarskoj, ploveći na Bahamima i sunčajući se na jugu Francuske. Modni dizajneri su voljeli vojvotkinju, koja nikada nije ustajala prije 11 sati. Svakog dana je imala pedikir i manikir, piše The Sun.
Ali do 1954. vojvoda ju je optužio za niz afera. Među ljubavnicima su navodno bili američki komičar Bob Houp i francuski pjevač Moris Ševalije.

Jednog toplog dana 1958. lokalni momak Majkl Tornton, tada je imao 17 godina, našao se na imanju Argajl. Margaret mu je ponudila piće i kupanje. Dok je bio u kadi, vojvotkinja je ušla u kupatilo – gola. Njene namjere su bile jasne. Do ovog trenutka, vojvoda i vojvotkinja su živjeli odvojenim životima. Krenula je brakorazvodna parnica. Vojvoda – koji je svoju ženu nazivao “S“ (S je značilo Satana) okrivio je nju za njihove probleme, dok je Margaret rekla da njegovo piće čini život nepodnošljivim.

Dok je vojvoda nastavio sa svojim tvrdnjama o preljubi, Margaret je tvrdila da je imao aferu sa njenom maćehom. Kasnije je povukla tužbu, potom je on tužio a onda je ona morala da isplati kaznu od 25.000 funti. Vojvoda je preturao po njenom stolu u njihovoj kući uvjeren da će pronaći dokaze nevjerstva. I bio je u pravu.
U dnevniku su dani nedozvoljenih susreta označeni sa “V“. Takođe je pronašao inkriminišuća pisma i 13 raskošnih polaroidnih snimaka. Na jednoj fotografiji je imala điđi miđi sa ljubavnikom noseći na sebi samo bisernu orglicu. Druga je bila puna frontalna slika koja je postala poznata kao “Čovjek bez glave“, na kojoj je stajala gola, okrenuta ka kameri, pored visokog golog muškarca. Glava mu je bila van fokusa.

Svi su željeli da saznaju njegov identitet, a vojvoda je morao čak da pozira go, kako bi dokazao da torzo nije njegov.

Među imenima njenih ljubavnika se pominju i ministar saobraćaja Ernest Marples, njemački diplomata Sigismund fon Braun i njen prijatelj Peter Kombe. Dankan Sendis, tadašnji državni sekretar za kolonije i zet Vinstona Čerčila, imenovan je kao čovek koga je oralno zadovoljavala.

Margaretin prijatelj Pol Von je sugerisao da je upravo Sandis bio onaj muškaraca kome se na slici ne vidi glava. Nakon tri godine presuda je donesena u maju 1963, a sudija lord Vitli je odobrio vojvodi razvod na osnovu vojvotkinjine preljube sa Kombeom.

“Postoji dovoljno u njenim sopstvenim priznanjima i dokazanim činjenicama da se utvrdi da je do 1960. godine bila potpuno promiskuitetna žena čiji je ljubavni apetit mogao zadovoljiti samo veliki broj muškaraca”, rekao je sudija.

Godine 1978. prodala je kuću i preselila se u penthaus u obližnjem hotelu Grosvenor House. Vremenom se novac sve više smanjivao. Umrla je bez prebijene pare 1993. u 80. godini života. (Naj portal)

Sudbine

Travar Mirsad Krnjić priprema biljni inzulin za dijabetičare: Kako je Siniša Pazdrijan iz Čazme nakon 15 godina normalizirao šećer

Published

on

Danas je u svijetu ključno pitanje – kako se liječi dijabetes i da li ima lijeka za ovu bolest? To je „bolest s kojom se živi”, ali bez obzira na sve oboljeli traže spas na sve moguće načine.

Takav je slučaj i sa 40-godišnjim Sinišom Pazdrijanom iz mjesta Čazma, koje se nalazi na nekih 40 kilometara udaljenosti od Zagreba, prema Bjelovaru. On se bavi poljoprivredom, ima svoj obrt, a obrađuje preko 300 hektara zemlje. Kaže, da u sezoni jedva odspava pet sati dnevno.

Od 2008. godine mu je dijagnosticiran dijabetes, tip 1, a zvanično od 27. oktobra ove godine on nije „šećeraš“. To mu je potvrdila i njegova doktorica na kontrolnom pregledu:

„Vi više niste za terapiju. Ubuduće pazite šta jeddete i pijte to što pijete, ako vam već pomaže – kazala je doktorica.

Inače, Siniša joj je sve ispričao da koristi biljnu terapiju čuvenog bosanskog travara Mirsada Krnjića za šećernu bolest, te je uz pomoć Konjičkog sirupa i čajeva u roku od nepuna tri mjeseca šećer uspio dovesti u optimalne vrijednosti. Doktorica nije negirala, niti osporavala njegove tvrdnje, ali je na osnovu medicinskih najsvježijih nalaza priznala da Siniši nisu potrebne niti tablete, niti inzulin, a primao je po 18 jedinica pametnog inzulina naveče.

„Moj šećer se uistinu stabilizirao i kreće se oko šest jedinica. Sve je to zasluga terapije Mirsada Krnjića iz Konjica – kaže Siniša.
On misli da je stres glavni okidač da jako mlad dobije dijabetes. Bilo je to 2008. godine. Bilo mu je sumnjivo što ima učestalo mokrenje, osjeća žeđ, stalnu glad, mršao je, osjećao stalno umor.

Odmah su mu propisali farmakološku terapiju, koju je uredno koristio.

“Kod šećeraša sve se svodi na vođenje računa o tome šta jedete, koliko jedete i koliko se recipročno tome krećete i sagorijevate kalorije. I naravno, redovno uzimanje lijekova. Vrijednosti šećera nisu bile u optimalnim granicama, ali su bile znatno niže od onih kada sam obolio. – priča Siniša.

Siniša Pazdrijan

Objašnjava kako su mu u nekoliko navrata mijenjali terapiju, jer neke tablete su nakon određenog vremena prestajale da daju rezultate.

„Uvijek su bile visoke vrijednosti šećera, ali uz tablete, ogranićenja u ishrani i pa i fizičke aktivnosti i sport, održavao se podnošljivim život onoliko koliko se moglo. Nije se živjelo punim plućima, ali nije bilo ni velikih potresa. Od prošle godine su mi uključili i 18 jedinica pametnog inzulina naveče – otkriva naš sagovornik.

Nosio se sa dijabetesom skoro 15 godina, ali nikada nije prestajao tražiti spasonosnu formulu za pobjedu te podmukle bolesti. Priznaje da je za njega bio blagi šok kada je morao preći na inzulin ali je, kako kaže, navikao se i na bockanje iz večeri u veče.

„Nada zadnja umire, pa sam se time vodio sve ove godine. Non stop sam istraživao informacije o dijabetesu, liječenje, iskustva, naučna saznanja…. I tako sam jedne prilike naišao ne neke priče ljudi koji su pobijedili šećernu bolest uz pomoć Krnjićeve terapije. Priznam, bio sam jako oprezan, pratio sam na forumima i recenzije, a onda stupio u kontakt sa ljudima koji su iznosili svoja svjedočenja.

Tada sam shvatio da to nije neka ubleha, već daleko ozbiljnija stvar, pa sam stupio u kontakt sa travarom Mirsadom Krnjićem iz Konjica. Djelovao mi je vrlo ozbiljno, shvatio sam da ima i znanje…. Bio sam u Zadru na odmoru krajem osmog mjeseca ove godine, pa sam odatle zapucao pravo za Konjic, uzeo dvije terapije i pravo u Čazmu – kazuje Siniša, te nastavlja:

„Kod ove Krnjićeve terapije je najvažnije biti disciplinovan, a ja sam 50 dana bio maksimalno disciplinovan. Nakon toga polako popušta ta disciplina, jer se vrijednosti šećera normaliziraju i ostaju u granicama normale“.

U nastavku nam je objasnio kako je tekla njegova borba za normalizaciju šećera. Prvih dana septembra ove godine je uredno pio propisano farmakološku terapijju, a uporedo sa njom uzimao je Krnjićev sirup i čajeve.

„Nakon svega pet dana uzimanja Krnjićeve terapije meni šećer oko 6. Onda sam počeo smanjivati tablete, prvo one jutarnje, a 21. dan nakon toga sam prestao uzimati i večernju tabletu, jer se šećer stalno kretao oko šest jedinica.

Istovremeno sam smanjivao i doze inzulina; išao sam na 16, pa 14, smanjivao sam sve po dvije jedinice, da bi nakon 35 dana isključio i inzulin. Šećer je i dalje bio između 5 i 6 jedinica. A moje i psihičko i fizičko stanje se drastično popravilo.

Čudan je to osjećaj, gledaš one nalaze svakog jutra, pa ne možeš svojim očima da vjeruješ. Znate kako je kad godinama aparat ti pokazuje 9, 10 ili 11 jedinica, a onda odjednom iz dana u dan vrijednost šećera ne prelazi 6 jedinica. Osjećaš se kao šamipon, ali ne vjeruješ dok ti to i doktori ne kažu.

E, kada mi je doktorica rekla da je za nju više nisam šećeraš i kada mi je isključila farmakološku terapiju ja sam ponovo dobio krila.

I znate kako sam to proslavio?

Te večeri sam popio četiri piva, najeo se bijelog kruha i nekoliko kobasica sa roštilja. Ujutro sam, priznam strepio, kada sam provjeravao šećer. Ali on je bio 6. E, tada sam shvatio da je Krnjićeva terapija meni bila spasonosna – kazuje Siniša.

Otkriva nam kako je svoja iskustva prenio i prvom komšiji, koji je 30 godina šećeraš, vrijednosti šećera su mu preko 20. Dao mu je dio svoje terapije da proba, i u roku od sedam dana i kod komšije se šećer prepolovio, ide prema šestici.

„Za mene je travar Mirsad Krnjić nešto najsvetije na zemaljskoj kugli. Meni je njegova terapija pomogla i sa zadovoljstvom sam prenio svoja iskustva. Možda će pomoći još nekome – kazuje na kraju Siniša Pazdrijan iz Čazme.

Kontakt telefon travara Mirsada Krnjića je 061 383 325. Pozivni za BiH je 00387. (E. Milić/Naj portal)

Nastavi čitati

Preporučujemo

Trending